Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Niewielkie osłabienie indeksów na GPW

0
Podziel się

Indeks WIG20 utrzymał się w strefie kilkudniowej konsolidacji ograniczonej poziomami 2.470-2.500 pkt.

Niewielkie osłabienie indeksów na GPW
bEixhcbp

*Piątkowa sesja na GPW zakończyła się niewielką zniżką wartości wszystkich indeksów. Przebieg notowań przez większą część dnia jednoznacznie wskazywał na rosnącą przewagę strony podażowej. *

Nasz rynek reagował na pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie po publikacji serii kilku słabszych kwartalnych raportów finansowych amerykańskich spółek. Nie bez znaczenia były również obawy przed reakcją giełdy za Oceanem na publikację danych makro dotyczących dynamiki amerykańskiego PKB za II kw. (planowane na 14.30). Ostatecznie jednak w końcówce dnia popyt zasygnalizował wyższą aktywność, co na wykresie świecowym dziennym zaowocowało wyrysowaniem niewielkiego czarnego korpusu ze znaczącym cieniem z dołu. Indeks WIG20 utrzymał się w strefie kilkudniowej konsolidacji ograniczonej poziomami 2.470-2.500 pkt.

Sesja w USA zakończona remisem


bEixhcbr

Inwestorzy w USA z niepokojem oczekiwali na publikację danych makro dotyczących amerykańskiego PKB za II kw. Wzrost okazał się nieco niższy od oczekiwanego, jednak to nie zaskoczyło rynku. Szczególnie, że publikowane kolejne dane makro nie były już tak pesymistyczne. Indeks aktywności gospodarczej Chicago PMI za lipiec wzrósł do poziomu 62,4 z 59,1 pkt. w czerwcu. Poziom wyraźnie wyższy od progowej wartości 50 pkt. wskazuje na solidny rozwój gospodarki.

Również indeks nastrojów Michigan Sentiment okazał się nieco lepszy od oczekiwań, co pozwoliło indeksom po słabym otwarciu powrócić w okolice poziomów zamknięcia z dnia poprzedniego. Z punktu widzenia analizy technicznej dla indeksu S&P500 dopiero spadek poniżej poziomu 1.050 pkt. oznaczałby wyraźnie pogorszenie sytuacji.

bEixhcbS
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)