Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Pająk
|

Niewielkie zmiany

0
Podziel się:

Początek sesji nie przyniósł rewolucji na parkiecie zmiany kursów akcji większości spółek były niewielkie. I wydaje się, że takiej nie powinno być przez większość dnia / DM POLONIA NET /

Silna postawa naszego parkietu na czwartkowej sesji pozwala mieć nadzieje, że zakończenie tygodnia nie przyniesie większej niespodzianki. Tym bardziej, że po wyraźnych spadkach światowych rynkach /indeksy giełdy nowojorskiej straciły na wartości po około 1%/, piątek powinien przynieść ich odreagowanie. Silnymi wzrostami zakończyły tydzień giełdy azjatyckie – Tokio zyskało 1.5%, Hongkong jeszcze więcej. Od wyraźnych wzrostów zaczęła się sesja w Europie, DAX w szybkim tempie zyskał ponad 1%. To powinno sprzyjać utrzymaniu stabilizacji na rodzimym parkiecie. Nastroje psują nieco zdecydowane oświadczenia ministra Kołodki o nieuchronności wprowadzenia podatku od inwestycji giełdowych w przyszłym roku /w wysokości 19%/. Można mieć tylko nadzieję, że silny zjednoczony głos środowiska związanego z giełdą dotrze wreszcie do decydentów i wprowadzenie podatku zostanie odroczone. Kilka informacji ze spółek na które warto zwrócić uwagę. Dobre wyniki BPH to jedna z nich /mimo że po części w wyniku zdarzeń jednostkowych/.
Nie zawiódł też pod tym względem swoich akcjonariuszy KGHM. Słaby wynik wezwania na sprzedaż akcji Polifarbu Cieszyn może przynieść poprawę wyceny giełdowej jej akcji. Podobnie jak duże kontrakty Mostostalu Export na rynkach zagranicznych. Kontrakty terminowe na WIG20 przed otwarciem rynku akcji symbolicznie zyskiwały na wartości. Indeksy zaczęły sesje w zasadzie neutralnie, w miarę upływu było coraz lepiej.

Początek sesji nie przyniósł rewolucji na parkiecie zmiany kursów akcji większości spółek były niewielkie. I wydaje się, że takiej nie powinno być przez większość dnia. Całkiem dobrze zachowywały się na początku telkomy, akcje Netii zyskały ponad 1%, TPSA połowę z tego. Spadek notował Elektrim. W sektorze bankowym bez większych zmian, akcje BPH zostały dowartościowane w czwartek. Pozycje lidera wśród spółek informatycznych coraz wyraźniej obejmuje Comarch /ponad +2.0%/, pozostałe bez większych zmian. Zgodnie z oczekiwaniem wzrosło zainteresowanie akcjami Mostostalu Export /około +5.0%/, przy okazji również Zabrza /chwilami +2.0%/. Ponad 2% wzrost notowały w tym czasie akcje Agory. Nie zawiodły walory KGHM /chwilami również +2.0%/. Stabilnie zachowywał się kurs PKNORlenu. Zyskał też na wartości Polifarb Cieszyn /przez ostatnie dni łącznie ponad 10% od ceny z wezwania/.

Początek drugiej pół godziny przyniósł przyspieszenie wzrostów. To min. za sprawą lepszej postawy walorów banków, PKNOrlenu i TPSA. Jeszcze przed południem wzrost wartości WIG20 osiągnął 0.7% a akcje KGHM kosztowały o ponad 3% więcej niż w czwartek /PKNOrlenu +1.0%/.

NOTOWANIA CIĄGŁE - SPÓŁKI
Stan notowań ciągłych w dniu: 2003.05.09
Godz: 11:48

Spółek notowanych: 152
Spółek z kursami rosnącymi: 63 co stanowi: 41.4% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 42 co stanowi: 27.6% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 47 co stanowi: 30.9% rynku.

Największe wzrosty: POLLENAE /9.76%/, SWARZEDZ /9.09%/, CENTROZAP /8.33%/, MCI /4.88%/
Największe spadki: ELKOP /-8.16%/, PROJPRZEM /-6.94%/, SZEPTEL /-5.5%/, LGPETRO /-4.85%/

Łączne dotychczasowe obroty: 68.47 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: BPH które osiągnęły poziom: 18.44 mln PLN

W notowaniach jednolitych obroty tradycyjnie niewielkie, największe na Pagedzie.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/ - SPÓŁKI
Stan notowań jednolitych w dniu: 2003.05.09
Godz: 11:49

Spółek notowanych: 56
Spółek z kursami rosnącymi: 11 co stanowi: 19.6% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 39 co stanowi: 69.6% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 6 co stanowi: 10.7% rynku.

Największe wzrosty: BUDOPOL /16%/, LDASA /11.11%/, PEKPOL /10%/, ODLEWNIE /4.81%/,
Największe spadki: MITEX /-6.9%/, TONSIL /-3.7%/, NAFTA /-3.23%/, WISTIL /-0.55%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.12 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PAGED które osiągnęły poziom: 0.04 mln PLN

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)