Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielkie zmiany na giełdach europejskich

0
Podziel się:

Publikacja danych makro z Eurolandu nie wpłynęła w sposób znaczący na zmiany wycen parkietów starego kontynentu. Spokojne notowania na rynkach azjatyckich uśpiły czujność inwestorów na GPW.

Niewielkie zmiany na giełdach europejskich

Publikacja danych makro z Eurolandu nie wpłynęła w sposób znaczący na zmiany wycen parkietów starego kontynentu. Spokojne notowania na rynkach azjatyckich uśpiły czujność inwestorów na GPW.

Nieznaczące wczorajsze zmiany na Wall Street w połączeniu ze spokojną sesją w Azji, przełożyły się na otwarcie warszawskiego parkietu w okolicy wtorkowego zamknięcia. Japoński Nikkei225 finiszował na -0,32 procent, Hang Seng -0,6 procent, z kolei Shanghai B-Shares +2,4 procent.

W połowie dzisiejszej sesji do najmocniejszych europejskich giełd należały między innymi: Austria i Czechy ze wskazaniami odpowiednio +0,5 oraz +0,4 procent. Dojrzałe rynki zachowywały się najsłabiej, w szczególności Londyn FTSE100 -0,7 procent oraz Francja CAC40 -0,7 procent. Pomiędzy powyższymi biegunowymi pułapami oscylowały wyceny pozostałych indeksów Europy.

Kontrakty na główne amerykańskie indeksy balansowały na ten czas na małym minusie rzędu -0,2 procent. Tymczasem na GPW żaden z indeksów nie wyróżniał się w sposób znaczący większym górnym czy dolnym odchyleniem. Wskazanie WIGu na -0,27 procent przy obrocie 0,24 miliarda złotych najpełniej oddawało obraz marazmu. Aktywność inwestorów była raczej symboliczna i ograniczyła się tylko do pierwszej godziny otwarcia i czasu publikacji danych makroekonomicznych z Eurolandu.

Prognoza inflacji w strefie euro wyniosła +3,3 procent licząc rok do roku, wobec wcześniejszych oczekiwań na poziomie +3,4 procent. Równolegle poznaliśmy stopę bezrobocia, która okazała się zgodna z prognozą i wyniosła 7,1 procent.

Z kolei dane Europejskiego Urzędu Statystycznego dotyczące stopy bezrobocia w marcu w krajach Unii Europejskiej wskazały 6,7 procent. Z kolei dla Polski wyliczenia wskazały 7,7 procent. Dla przypomnienia miesiąc wcześniej wskaźnik dla Polski wyniósł 8 procent, zatem obserwujemy pozytywne tendencje wyrównywania liczby rejestrowanych bezrobotny ze średnią europejską.

Poznaliśmy jeszcze indeks nastrojów gospodarczych strefy euro, który spadł w kwietniu z 99,6 punktów do poziomu 97,1 punktów. Oczekiwania ankietowanych analityków wypadły na pułapie 99 punktów. Dane gorsze od prognoz i wobec ostatniego odczytu służyły obozowi niedźwiedzia.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)