Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niska aktywność na warszawskim parkiecie

0
Podziel się:

Początkowi dzisiejszej sesji nie towarzyszą dobre nastroje, ale do końca sesji poznamy kilka istotnych informacji, które mogą doprowadzić do odwrócenia sytuacji.

Niska aktywność na warszawskim parkiecie

Początkowi dzisiejszej sesji nie towarzyszą dobre nastroje, ale do końca sesji poznamy kilka istotnych informacji, które mogą doprowadzić do odwrócenia sytuacji.

Wczorajsza sesja przyniosła wzrosty na warszawskim parkiecie, lecz niestety przy bardzo małych obrotach, które na całym rynku akcji wyniosły zaledwie 869 mln złotych.

WIG20 zyskał 1,01 proc, a indeks szerokiego rynku 0,65 proc. Pod koniec sesji w podciągnięciu indeksu blue chipów w okolice dziennych szczytów pomogły dane ze Stanów Zjednoczonych. Zamówienia fabryczne w kwietniu niespodziewanie wzrosły o 1,1 proc.

Dynamicznie spadała również cena ropy naftowej, co zostało wywołane gwałtownym umocnieniem dolara po konferencji Bena Bernanke. Szef Rezerwy Federalnej powiedział, że słaby dolar zwiększa presję inflacyjną, oraz że Fed będzie śledził zachowanie rynku walutowego. Przyniosło to aprecjację dolara wywołując spadki na rynku surowców.

Początkowe wzrosty na indeksach amerykańskich nie zostały utrzymane do końca sesji. Spadki w USA trzeci dzień z rzędu napędzane są obawami o stan rynku finansowego. Widać utrzymującą się tam nerwowość po obniżeniu ratingów dla banków inwestycyjnych.

Po południu czasu amerykańskiego pojawiły się plotki, że Lehman mógł użyć okna dyskontowego Fedu aby poprawić swoją płynność finansową co przyśpieszyło spadki. Ta informacja została pod koniec sesji zdementowana, lecz nie udało się już odrobić strat. Indeks DJIA przebił ważne wsparcie i szybko może spaść do poziomu 12 250 pkt. Bardzo silny pozostaje indeks Nikkei, który wzrósł o 1,59 proc, czemu sprzyja osłabienie jena.

Przed południem poznamy sprzedaż detaliczną w kwietniu w Eurolandzie, ona jednak nie będzie mieć tak dużego wpływu jak późniejsze dane z USA. Z gospodarki amerykańskiej poznamy raport ADP oraz indeks ISM z sektora usług. Najbliższym wsparciem dla WIG20 są wczorajsze minima, a od góry wzrosty mogą zostać ograniczone przez poziom 2970pkt.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)