Notowania

dziś w money
12.08.2009 08:21

Odreagowanie po gwałtownej przecenie?

Początek środowej sesji na warszawskiej giełdzie, może przynieść odreagowanie wczorajszej przeceny, która sprowadziła indeks dużych spółek do poziomu 2077,36 pkt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wydarzeniem środy na rynkach finansowych jest posiedzenie FOMC ws. stóp procentowych. Oczekiwanie na jego wyniki może przynieść konsolidację notowań na rynkach akcji. W tym również w Warszawie.

Prawdopodobieństwo zmiany stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych jest zerowe. Potencjalnym impulsem może jednak być to, co znajdzie się w komunikacie towarzyszącym decyzji FOMC. I to właśnie oczekiwanie na ten komunikat, może być powodem mniejszej aktywności inwestorów.

Oprócz posiedzenia FOMC dziś w kalendarium znajdują się jeszcze m.in. dane o produkcji przemysłowej w Strefie Euro, dane z brytyjskiego rynku pracy oraz bilans handlu zagranicznego Stanów Zjednoczonych. Raporty te nie będą jednak mieć większego wpływu na rynki akcji. Takiego bezpośredniego wpływu na GPW nie będzie tez miała, zaplanowana na godzinę 14-tą, publikacja czerwcowych danych o rachunku obrotów bieżących Polski.

Początek środowej sesji na warszawskiej giełdzie, może przynieść odreagowanie wczorajszej przeceny, która sprowadziła indeks dużych spółek do poziomu 2077,36 pkt. Jakkolwiek bowiem korekta na Wall Street stała się faktem, to wtorkowa przecena indeksu dużych spółek o 2,6 proc., na tle spadku S&P500 o 1,3 proc., czy Nasdaq Composite o 1,1 proc., była nieco przesadzona.

Motorem odbicia mogą być akcje KGHM. Wczorajsza dynamiczna reakcja (-5,8 proc.,) na uaktualnione plany prywatyzacji, które same w sobie nie były istotnym zaskoczeniem, była zbyt emocjonalna. Stąd też korekta tego ruchu wydaje się naturalna. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ceny miedzi w dalszym ciągu pozostają blisko tegorocznych szczytów.
Potencjalne wzrosty na otwarciu, nie oznaczają jednak, że warszawski parkiet znajdzie punkt równowagi powyżej poziomów z wczorajszego zamknięcia. Z uwagi na to, że początek korekty na Wall Street będzie źródłem niepewności, bardziej prawdopodobna jest konsolidacja na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz