Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
07.07.2010 08:34

Odreagowanie spadków na giełdach

We wtorek na rynkach europejskich nastąpiło ożywienie.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wtorek na rynkach europejskich nastąpiło ożywienie. Istotnych informacji napływających w trakcie dnia nie było zbyt wiele, ale udana sesja na rynkach azjatyckich i komunikat banku Australii o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie i ożywieniu popytu wewnętrznego przełożył się na dobre nastroje w Europie.

Nawet gorsze dane dotyczące sektora usług w USA nie były w stanie zepsuć wyniku wczorajszej sesji. Indeksy na giełdach w Londynie, Paryżu i Frankfurcie zyskały ponad 2 procent.

Na GPW indeks WIG20 rozpoczął sesję powyżej 2300 punktów, a zakończył ją wzrostem o 1,98 procent. Obroty podczas wtorkowej sesji przekroczyły 1 mld złotych i były dwa razy większe niż w poniedziałek. Pokazuje to jak istotnie na rynki wpływają notowania na rynku amerykańskim. W ślad za naszą giełdą podążył wczoraj złoty, który umocnił się względem głównych walut. Kurs EUR/PLN dotarł do poziomu 4,10 zł, a USD/PLN do 3,24 złotych.

Rozczarowująco na tym tle wyglądała wczorajsza sesja na Wall Street, która zaczęła się od wzrostów, jednak z upływem czasu ich skala została mocno ograniczona. Być może inwestorzy stwierdzili, że napływające dane nie dają podstaw do wzrostów i zaczęli sprzedawać akcje. Indeks S&P500 na zamknięciu wzrósł o 0,54 procent.

Dzisiaj rano spadki pojawiły się na rynkach azjatyckch pod wpływem słabszego odczytu indeksu ISM dla sektora usług w USA, który obudził obawy o wzrost gospodarczy za Oceanem, japoński indeks Nikkei 225 stracił na zamknięciu 0,8 procent.

Po serii spadków przyszedł czas na ich odreagowanie, tak można potraktować wczorajszą sesję. Dalszy rozwój wydarzeń na rynkach w dużej mierze będzie zależał od wyników kwartalnych spółek, których publikacje rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Tradycyjnie jako pierwsza poda je spółka Alcoa. Na GPW indeks WIG20 cały czas znajduje się poniżej 2400 punktów, których przebicie będzie oznaczało wybicie z trendu bocznego. Taki scenariusz będzie jednak uwarunkowany nastrojami na rynkach zagranicznych.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Notus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz