Notowania

dziś w money
09.11.2009 08:53

Optymizm w USA mimo słabych danych makro

Widać że rynek amerykański trzyma się mocno. Po publikacji słabych danych z rynku pracy piątkowe notowania w USA zakończyły się całkiem przyzwoicie dla posiadaczy akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przekroczenie przez stopę bezrobocia psychologicznej bariery 10% oraz znacznie gorsza od prognoz liczba nowych miejsc pracy w zawodach pozarolniczych poza początkową reakcją strony podażowej nie zrobiła krzywdy indeksom za oceanem. Wszystkie główne indeksy umocniły się dając jeszcze szanse na utrzymanie tego rynku na obecnych poziomach.
* Wig nadal w trendzie*

Po publikacji piątkowych danym dotyczących rynku pracy w USA reakcja naszego rynku była dość zdecydowana i dopiero końcówka notowań przyniosła lekkie umocnienie. Ponieważ uczestnicy naszego rynku nie znali dość zaskakującej końcówki sesji w USA, która zakończyła się niewielkim zwycięstwem kupujących mimo słabych danych wiec nasze indeksy kończyły ostatnią sesję giełdowego tygodnia na minusie.

Indeks szerokiego rynku Wig nadal utrzymuje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym zarówno na wykresie w układzie dziennym jak i minutowym. W ciągu ostatnich sesji indeks Wig wykonał spadek, który kwalifikuje go do rozpoczęcia większej korekty (w skali czasowej raczej niż cenowej) po wcześniejszym kilkumiesięcznym wzroście. Jeśli w ciągu najbliższych sesji nie zobaczymy wzrostu powyżej strefy 39-40 tys. punktów ten pogląd na rynek będzie aktualny.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz