Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Joanna Pluta
|

Pesymistyczny początek tygodnia giełdach

0
Podziel się

Akcje spółek europejskich traciły na poniedziałkowym otwarciu, zgodnie ze światowa tendencją. Jest to spowodowane reakcją na wydarzenia zza Oceanu oraz wzrost awersji do ryzyka wśród inwestorów.

Pesymistyczny początek tygodnia giełdach
bEjcIhNh

Ponieważ wystąpienie prezydenta Obamy będzie miało miejsce już po zamknięciu giełd, przez cały dzisiejszy dzień należy spodziewać się utrzymania tendencji spadkowej.

Wszystkie indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły piątkowe notowania na sporym minusie. Po dobrym początku zeszłego tygodnia inwestorzy zamykali długie pozycje, realizując zyski. Ponadto na rynek napłynęły gorsze informacje na temat ostatnich wyników sektora bankowego.

Prezesi JP Morgan oraz Bank of America przyznali, że marzec był zdecydowanie trudniejszym miesiącem, w porównaniu z dwoma poprzednimi. W rezultacie indeks Dow Jones tracił na piątkowym zamknięciu 1,9%, natomiast techniczny Nasdaq spadł aż o 2,6%.

bEjcIhNj

Na przebieg poniedziałkowych notowań silny wpływ będą miały wczorajsze, zaskakujące informacje o odrzuceniu przez administrację prezydenta Obamy planów ratunkowych dla GM oraz Chryslera. Znalazło to już odzwierciedlenie w dzisiejszych spadających notowaniach futures na indeks S&P 500 oraz wzroście wartości amerykańskich papierów skarbowych. Prezydent Obama ma o godzinie 17.00 czasu warszawskiego zabrać głos w sprawie światowych gigantów motoryzacji i warunków, jakie muszą zostać przez nie spełnione przed otrzymaniem wsparcia rządowego.

Poniedziałkowa sesja azjatycka zakończyła się potężną przeceną cen akcji. Główny indeks regionu Nikkei 225, tracił na zamknięciu ponad 4,5% głównie w skutek doniesień ze Stanów Zjednoczonych oraz najnowszych danych na temat produkcji przemysłowej w Japonii za luty. Spadek produkcji w skali miesięcznej wyniósł 9,4%, zaś rocznej aż 38,4%, co jest kolejnym dowodem na to, że w Japonii mamy do czynienia z największą recesją od czasów II Wojny Światowej.

ZOBACZ TAKŻE:

bEjcIhNK
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)