PKO BP oraz dane z USA ustawią sesję

0

Wczorajsze notowania na Wall Street zakończyły się porażką obozu byka. Wyniki kwartalne PKOBP oraz dane z rynku pracy w USA ustawią dzisiejszą sesję.

Wczorajsze notowania na Wall Street zakończyły się porażką obozu byka. Wyniki kwartalne PKO BP oraz dane z rynku pracy w USA ustawią dzisiejszą sesję.

Czwartkowa sesja za oceanem przyniosła wzmożoną podaż na wszystkich głównych indeksach. Dow Jones finiszował na -1,9 procent, S&P500 stracił -1,8 procent, z kolei indeks technologiczny oddał -1 procent. Sytuacja intraday prezentuje bardzo słaby początek i końcówkę handlu. Cena czarnego złota wciąż oscyluje nieco powyżej 119 dolarów za baryłkę, stąd ropa naftowa miała ograniczony wpływ na przebieg notowań.

Wyceny uszczupliły przede wszystkim akcje sektora finansowego, między innymi światowy gigant AIG, który poinformował akcjonariuszy o odpisie rzędu 11 miliardów dolarów. Obserwatorzy rynku wskazują na potencjalną konieczność szukania przez instytucję świeżego kapitału zasilającego rezerwy.

Tymczasem dzisiejsza sesja na GPW przyniesie wyniki największego blue chipa warszawskiego parkietu, który waży aż w 18 procentach w portfelu WIG20. W związku z powyższym PKOBP może zapewnić największą płynność na rynku.

Istotna będzie również druga połowa sesji zamykającej tydzień korekty spadkowej na GPW. Po godzinie 14:30 czasu polskiego poznamy dane makro z USA dotyczące wydajności pracy i jednostkowych kosztów pracy za 2 kwartał bieżącego roku. Wstępna prognoza w przypadku tej pierwszej mówi o 2,5 procent, przy ostatnim odczycie na poziomie 2,6 procent. Ta informacja zaważy również przynajmniej na pierwszych godzinach handlu na Wall Street.

Ciekawy powinien być przyszły tydzień, kiedy to wynikami kwartalnymi pochwalą się kluczowe spółki na warszawskim parkiecie. W związku z powyższym może to być okres realizacji zysków na wybranych walorach, tudzież okazja do rozpoczęcia trendu wzrostowego przynajmniej w krótkim terminie.

Warto zwrócić uwagę na bieżącą sytuację WIG20. Flagowy indeks realizuje sygnał sprzedaży, wskazany na piątkowej sesji sprzed tygodnia. Tym razem korekta w dół okazała się dotychczas stosunkowo płaska, co podkreśla siłę kupujących. Oscylator stochastyczny indeksu wraz z czwartkowym zamknięciem dotarł prawie do strefy wyprzedania. Przedział poziomego wsparcia przebiega na wysokości 2580-2600 punktów. Jednak prawdziwy test popytu dopiero przed nami.