Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
24.05.2005 18:01

Pogłębiający się marazm zdominował sesję

Pogłębiający się świąteczny marazm zdominował przebieg wtorkowych notowań w Warszawie. Myślący o długim weekendzie inwestorzy i zarządzający wyraźnie nie wykazywali ochoty do aktywniejszego handlu skutkiem czego obroty nieznacznie przekroczyły 400 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Indeksy po porannym spadku przez cały dzień wahały się na minusach by ostatecznie zakończyć dzień skromną korektą. WIG stracił 0,33 a WIG20 0,52 procent odrabiając częściowo straty.

Najaktywniej handlowano akcjami TPSA, gdzie obrót przekroczył 120 milionów złotych, ale z uwagi na sporą podaż kurs stracił 0,5 procent. Dominacja strony podażowej dała znać o sobie również w przypadku PKNOrlen oraz Pekao, gdzie spadki kursów nastąpiły przy również sporej wielkości wymianie. W grupie spółek z WIG20 lepiej zaprezentowały się mniejsze walory Agora, Mondi i Dębica, której wybicie stanowi techniczny sygnał kupna.

Na szerszym rynku uwagę zwróciły akcje Getinu, Redanu, WSiP oraz znajdujące się w kiepskiej sytuacji finansowej Próchnik, IBSystem i Pekabex. Warszawskiemu parkietowi nie pomógł dochodzący do dwóch procent wzrost węgierskiego BUX-a, gdyż inwestorzy mimo zyskującej na wartości złotówki, zwrócili większą uwagę na realizację zysków na zachodnioeuropejskich parkietach. Do zdecydowanego kupna nie zachęca również bliskość linii trendów spadkowych, do przełamania których musimy poczekać na powrót na rynek większego kapitału.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz