Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Pogorszenie nastrojów

0
Podziel się

Ostatni dzień giełdowego tygodnia zakończył się sporym niepowodzeniem dla posiadaczy akcji w USA. Indeksy wyraźnie zniżkowały, a presja podaży doprowadziła do powstania na ich wykresach niepokojącej struktury sprzedażowej.

Pogorszenie nastrojów
bDAziavF

Jeśli najbliższe sesje nie staną pod znakiem kupujących to będziemy mieli raczej początek ochłodzenia nastrojów na tym rynku.Publikowane w piątek dane makro miały mieszany wydźwięk. Dane z rynku nieruchomości okazały się lepsze niż oczekiwano natomiast niespodziewanie wskaźnik nastrojów konsumenckich wyraźnie się obniżył. Cieniem na rynku mogła też położyć się decyzja SEC o oskarżeniu banku Goldman Sachs o oszustwo względem swoich klientów, kiedy polecał im instrumenty wysokiego ryzyka powiązane z kredytami hipotecznymi.

Większe ryzyko inwestycyjne

Na naszym rynku w ślad za rynkami zagranicznymi w piątek przeważała strona podażowa. Indeks szerokiego rynku Wig skorygował się na razie łagodnie bez większych konsekwencji inwestycyjnych. Na wykresie w układzie minutowym notowania cały czas znajdują się powyżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego oraz powyżej pierwszej ważnej z punktu widzenia inwestycji spekulacyjnych strefy cenowej w okolicy 43.5 tys. punktów.

Od tego czy ta strefa cenowa zostanie utrzymana zależą dalsze krótkoterminowe losy naszego rynku. Jej ewentualne przełamanie przybliży nas do testowania następnej strefy popytowej w okolicy 42.5 tys. punktrow. Z punktu widzenia inwestycji długo i średnioterminowych ważnym poziomem cenowych jest strefa w okolicy długoterminowej linii trendu wzrostowego. Na dzień dzisiejszy linia ta stanowi silną strefę popytową w okolicy poziomu 41 tys. punktów co mniej więcej pokrywa się z ostatnio ustanowionym szczytem notowań z połowy stycznia tego roku.

bDAziavH
bDAziawi
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)