Notowania

dziś w money
19.11.2009 17:23

Powoli pęka bańka spekulacyjna

Coraz więcej osób widzi tworzącą się bańkę na światowych rynkach. Dzisiaj do licznego grona dołączył szanowany przez inwestorów Bill Gross, który kieruje największym funduszem obligacyjnym na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Co ciekawe rozszerzający się z każdym dniem krąg osób czy firm zaniepokojonych obecną sytuacją rynkową ujmuje również tak szanowane instytucje jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Podobnie oficjele z Azji podnoszą głosy, że na ich rynki płynie gorący kapitał z USA szukający szybki zysków. W 1998 roku podobne rzeczy robiono na jenie i zobaczyliśmy Kryzys Azjatycki. Dzisiaj walutą finansującą spekulacyjną aktywność jest amerykański dolar - waluta rezerwowa świata...

Brzmi groźnie, podobnie zresztą jak dzisiejsze zachowanie indeksów, które od samego początku sesji nie odznaczało się siłą. Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się utrzymaniem poziomu 1100 punktów, ale dzisiaj otwarcie na Wall Street było niezmiernie słabe i doprowadziło do spadku indeksu S&P500 poniżej wspomnianego newralgicznego poziomu. WIG20 zanurkował więc i to pomimo budowanego wcześniej odbicia po lepszych od oczekiwań danych o produkcji przemysłowej w naszym kraju.

Pierwsze skrzypce na rynku już kolejny dzień grała technika, gdyż dane nie wymuszały sprzedaży. Cotygodniowa ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była zgodna z prognozami, a indeks Fed z Filadelfii nawet zaskoczył pozytywnie. Jednak byki nie mogąc w ostatnich dniach poprowadzić rynku na północ, dzisiaj sobie po prostu odpuściły trud utrzymywania nie przynoszących zysków pozycji.


Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Xelion
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz