Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.01.2006 20:13

Powrót wzrostów na GPW

Ostatnie w tym tygodniu notowania przyniosły po jednodniowej przerwie powrót indeksów do dynamicznej zwyżki, potwierdzając tym samym utrzymująca się od początku roku dominację strony popytowej na warszawskim parkiecie. WIG oraz WIG20 wzrosły w związku z tym do nowych szczytów zyskując odpowiednio 0,84 i 1,01 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnie w tym tygodniu notowania przyniosły po jednodniowej przerwie powrót indeksów do dynamicznej zwyżki, potwierdzając tym samym utrzymująca się od początku roku dominację strony popytowej na warszawskim parkiecie. WIG oraz WIG20 wzrosły w związku z tym do nowych szczytów zyskując odpowiednio 0,84 i 1,01 procent. Obroty po raz kolejny utrzymały się na wysokim poziomie i wyniosły prawie 1,5 miliarda złotych. Niemrawy początek sesji, kiedy indeksy notowały spadek, nie zapowiadał udanej popołudniowej części notowań.

Bierność sprzedaży sprowokowała kupujących, którzy nie mogąc doczekać się tańszych papierów ruszyli po godzinie 13 do bardziej zdecydowanych zakupów. Sygnał do zwyżki dały akcje TPSA, które jednak ostatecznie nie wytrzymały tempa, kończąc dzień bez zmiany ceny. Powiodło się za to akcjom PKNOrlen i Lotos, które zyskały odpowiednio 1,6 oraz 3,0 procent. Udaną sesję miały również PKO BP oraz BZWBK, które po ponad czterech procentach wzrostu zakończyły sesje na nowym absolutnym szczycie. Siłę pokazały również spółki informatyczne Prokom i Softbank zyskując ponad trzy procent. Najwięcej w historii, bo aż o siedem procent drożej niż w czwartek inwestorzy kupowali akcje TVN.

Spora grupa akcji mniejszych spółek padła łupem szalejącego kolejny dzień kapitału spekulacyjnego. Silne wzrosty, przy znaczących dla nich obrotach odnotowały m.in. Stalexport, Polnord, Mostostal Export, Mostostal Warszawa, PEP, Zelmer, Mieszko i Redan. Wraz z utrzymującym się dobrym klimatem na zagranicznych parkietach, początek nowego tygodnia ma realne szanse przynieść dalsze wzrosty spółek i kolejne rekordy indeksów

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz