Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Oooodjazd!

0
Podziel się

Kiedy przed poniedziałkową sesją pisałem, że jesteśmy coraz bliżej rozstrzygających dla losów koniunktury sesji, nie przypuszczałem, że te słowa potwierdzą się tak szybko.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Oooodjazd!
bEiMZsBh

Imponujący, ponad 6-proc. wzrost indeksu WIG20 i niewiele mniejszy skok WIG-u bezapelacyjnie dowiodły, że rynek chce wybić się górą z trendu bocznego, w którym tkwi od ponad miesiąca. WIG20 wczoraj przebił już 1900 pkt., zatrzymując się 16 pkt. powyżej tej granicy. WIG zaś zamknął się najwyżej od października zeszłego roku.

Wybicie nastąpiło - jak to zwykle bywa - w najmniej oczekiwanym momencie. Z otoczenia rynku nie nadeszły żadne ważniejsze dane makroekonomiczne. Owszem, mieliśmy informacje o największym od pół roku wzroście dochodów Amerykanów i nieco większym, niż oczekiwano wzroście wydatków na konstrukcje budowlane, ale żadna z tych danych nie jest przecież dowodem na to, że recesja ma się ku końcowi.

Przeciwnie: upadek General Motors jest już przesądzony, zaś liczba bezrobotnych z tygodnia na tydzień rośnie (choć dynamika tego wzrostu spada).

bEiMZsBj

Inwestorów zachęcił do zakupów zapewne również wzrost surowców. Ropa jest najdroższa od dobrych kilku miesięcy, co oznacza, że inwestorzy na tym rynku spodziewają się wzrostu popytu. Do bariery tysiąca dolarów za uncję zbliża się złoto. Ale najważniejsze chyba jest to, że słabnie dolar, co zniechęca inwestorów do bezpiecznych inwestycji, a zwiększa ich apetyt na ryzyko.

Wczoraj w Warszawie mieliśmy niskie obroty - tylko nieco ponad miliard złotych. To sygnał, że w zakupy akcji zaangażowany był stosunkowo niewielki kapitał, a jego zaskakujące osiągnięcia wynikają li tylko ze słabej podaży. Cóż, być może większość inwestorów została zaskoczona wybiciem i nie zdążyli oni wsiąść do odjeżdżającego pociągu. Jeśli spróbują załapać się nań na kolejnej stacji, będziemy mieli całkiem udany początek czerwca na parkiecie

ZOBACZ TAKŻE:

bEiMZsBK
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)