Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Przecena akcji banków pogrążyła rynek

0
Podziel się:

Nieoczekiwanie świadkami bardzo słabiej sesji byli we wtorek inwestorzy w Warszawie. Głównie za sprawą słabej postawy największych banków WIG20 systematycznie zniżkował podczas sesji, kończąc dzień ostatecznie 2,61 procent poniżej poniedziałkowego zamknięcia.

Nieco lepiej wypadł indeks szerokiego rynku WIG, którego spadek wyniósł dwa procent, przy obrotach, które osiągnęły prawie 500 mln zł.

Przebicie linii trendów wzrostowych znacznie pogorszyło sytuacje techniczną rynku, co może zapowiadać na najbliższych sesjach kontynuacje spadków, choć ich skala nie musi być podobna do wtorkowej.

Negatywna rekomendacja jednego z domów maklerskich dotycząca PKO BP, okazała się negatywnym zapalnikiem i wywołała silna przecenę całego sektora bankowego. Do silnie spadających akcji PKO BP, Pekao dołączyły na koniec dnia BPH oraz BZ WBK. Wyprzedaż nie ominęła również TPSA, Dębicy, Netii, Kęt i Stalexportu. Nieco silniej zachowały się spółki z sektora informatycznego, choć i one nie uniknęły spadków.

Na szerokim rynku ilość akcji, które straciły na wartości był ponad trzykrotnie większa od tych, które oparły się przecenie.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)