Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przecenione akcje

0
Podziel się:

Nowy tydzień przychodzi inwestorom powitać w kiepskich nastrojach. Piątek okazał się bowiem bardzo złym dniem dla polskiej giełdy - WIG20 stracił blisko 5% i ostatecznie zakończył notowania na poziomie 2144.13 pkt.

Nowy tydzień przychodzi inwestorom powitać w kiepskich nastrojach. Piątek okazał się bowiem bardzo złym dniem dla polskiej giełdy - WIG20 stracił blisko 5% i ostatecznie zakończył notowania na poziomie 2144.13 pkt., a więc poniżej wsparć na wysokościach 2220 pkt, 2200 pkt i 2163 pkt.

Niekorzystnie przedstawia się także sytuacja zza Oceanem. Główne indeksy amerykańskiej giełdy straciły wprawdzie nieznacznie, bo 0,23% DJIA i 0,45% S&P, jednak S&P przebił ważne techniczne wsparcie wyznaczone przez linię 1030 pkt, i obecnie ma otwartą drogę do zejścia na wysokość 1010 pkt. i psychologiczną linię 1000 pkt. Spadki zostały wywołane przez złe dane napływające na rynek z gospodarki. Zarówno odczyt stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, jak i zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym była gorsza od oczekiwań rynku. Najbliższych wsparć dla WIGu20 należy upatrywać na poziomie 2135 pkt, i 2100 pkt. Wydaje się, że jeśli i dziś dane makro będą gorsze od prognoz, rynek pogrąży się w jeszcze większej nerwowości.

Z drugiej strony, piątkową mocną korektę mogą dziś wykorzystać inwestorzy do zakupu przecenionych akcji i przebudowy portfeli. Poniedziałkowa sesja zapowiada się więc niezwykle ciekawie, a zarówno strona popytowa jak i podażowa powinny baczenie obserwować zachowanie kontraktów na amerykańskie indeksy oraz dzisiejsze odczyty danych makro. O 10 poznamy wartość indeksu PMI dla usług za wrzesień (wartość prognozy 50.6), a o 10.30 indeksu Sentix na październik (wartość prognozy -12) w Europie. Przed zakończeniem sesji w Warszawie, bo o 16, rynek pozna wartość indeksu ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych za wrzesień (wartość prognozy 50 pkt.)

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)