Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Jerzyk
|

Przedświąteczne spadki na GPW

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów. Po słabszym otwarciu indeksy podjęły próbę wzrostu, jednakże wyższe poziomy zostały wykorzystane do sprzedaży akcji, a w dalszej części sesji na rynku dominowali sprzedający.

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów, natomiast Midwig oraz Techwig odnotowały wzrosty. Po słabszym otwarciu indeksy podjęły próbę wzrostu, jednakże wyższe poziomy zostały wykorzystane do sprzedaży akcji, a w dalszej części sesji na rynku dominowali sprzedający. Indeksy WIG i WIG-20 zamknęły się na dziennych minimach, co jest zasługą dużego spadku PKO BP na końcowym fixingu.

Słabiej sesję zakończyły walory PKN, które przebiły wcześniejsze minimum na 37,10 zł oraz walory Kęt, które odnotowały spadek do 128,50 zł. Inwestorom na dzisiejszej sesji nie pomagały pozytywna sytuacja na rynkach zachodnich jak również kolejna informacja o przelewie 100 mln zł z ZUS do OFE. Ważniejsza okazała się kontynuacja wyprzedaży na rynku węgierskim, co przez całą sesję miało negatywny wpływ na kształtowanie się kursu akcji węgierskich BorschodChemu oraz MOL, które przez całą sesję traciły na wartości.

Ponadto inwestorzy nieprzychylnie przyjęli informację podaną tuż przed rozpoczęciem sesji o planowanej stracie BRE w IV kw., w wyniku czego kurs stracił po otwarciu 5 % i mimo, iż w dalszej części sesji pojawiał się popyt na akcje spółki, to jej spadek ciążył na indeksach. W gronie średnich spółek wyróżniały się walory Dworów, które po otwarciu pokonały maksimum z pierwszego dnia notowań na 39,20 zł. Kurs zakończył sesję w pobliżu dziennego maksimum na 40,60 zł. Do poprawy postrzegania spółki przez rynek przyczyniła się informacja o zakupie akcji przez p. M. Sołowowa i co istotniejsze o możliwym zwiększaniu pakietu. Pozytywnie zachowywały się walory Dudy, Mostostalu Warszawa oraz Lentexu.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)