Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewaga byków na warszawskim parkiecie utrwala się

0
Podziel się:

WIG20 bardzo zdecydowanie w drugiej fazie dzisiejszej sesji przebił lokalny szczyt 1710 pkt. Co najważniejsze zostało to potwierdzone wzrostem wolumenu. Obroty na rynku notowań ciągłych wzrosły powyżej 400 mln i były niemal dwukrotnie wyższe niż w poniedziałek.

Poniedziałkowy wzrost indeksu powyżej psychologicznego pułapu 1700 pkt zachęcił inwestorów do śmielszego kupna i to szybciej niż można było tego oczekiwać. WIG20 bardzo zdecydowanie w drugiej fazie dzisiejszej sesji przebił lokalny szczyt 1710 pkt. Co najważniejsze zostało to potwierdzone wzrostem wolumenu. Obroty na rynku notowań ciągłych wzrosły powyżej 400 mln i były niemal dwukrotnie wyższe niż w poniedziałek. Przewaga kupujących została ostatecznie potwierdzona.

W centrum uwagi kupujących ponownie znalazł się TPSA i PKN. TPSA z obrotem niemalże 100 mln wzrosła o 1,8% a PKN okazał się najsilniejszym papierem z blue chipów zyskując na wartości prawie 4 % i ustanawiając historyczne maksima. Wartość obrotu papierami PKN-u wyniosła prawie 60 mln. W czołówce obrotów znalazły się ponadto BRE, Pekao i KGHM. W przypadku BRE o nadzwyczaj wysokim obrocie zadecydowała jedna duża transakcja.

Mocne wzrosty największych spółek spowodowały zamknięcie WIG20 na poziomie 1726,9. Oprócz tego wydaje się, że rynek zaczął spekulować o pojawieniu się na rynku kapitału zagranicznego. Wydaje się, że podstawy do tego typu spekulacji są, biorąc zwłaszcza pod uwagę główne punkty zainteresowania i mocny wzrost wolumenu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że zainteresowanie naszym rynkiem nie będzie jedynie chwilowe i przełoży się na trwalszy wzrost. Najbliższa istotna strefa oporu znajduje się na poziomie 1736 pkt.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)