Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
24.10.2007 10:12

Realizacja zysków

Po wtorkowym silnym wzroście, który podniósł wartość indeksu WIG20 o 2,6 proc. do 3897,75 pkt., środa powinna przynieść realizację zysków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po wtorkowym silnym wzroście, który podniósł wartość indeksu WIG20 o 2,6 proc. do 3897,75 pkt., środa powinna przynieść realizację zysków.

Proces ten wymuszą słabo przyjęte przez inwestorów wyniki księgarni internetowej Amazon.com, co w handlu posesyjnym w USA przełożyło się na prawie 11 proc. spadek cen jej akcji.

Zniżka na tokijskiej giełdzie oraz doniesienia o połowę większym niż dotychczas planowano odpisie Merrill Lynch w związku ze stratami wynikającymi z kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA również nie będą zachęcać do kupna akcji.

Początkowe spadki na warszawskiej giełdzie nie powinny być duże. Wtorkowy wzrost bowiem zbyt mocno poprawił nastroje, żeby inwestorzy dziś mocno wyprzedawali akcje. Zwłaszcza największych spółek notowanych na GPW, które aktualnie mają najlepsze perspektywy.

Wczorajsza zwyżka WIG20 poprawiła dobrą dotychczas sytuację techniczną na wykresie tego indeksu. Silny wzrost każe oczekiwać w najbliższych dniach nowych historycznych rekordów czyli wybicia powyżej 3919,10 pkt.
Sytuacja popytu na wykresie WIG20 pogorszy się wraz z zejściem indeksu poniżej dołka z 28 września br. (3633,64pkt.). Wówczas wzrośnie zagrożenie nieco większymi spadkami. Dopóki to nie nastąpi przewagę posiada popyt, a każde spadki należy traktować jako ruch korekcyjny.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz