Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynki akcji pod wpływem wyników

0
Podziel się

Inwestorów czeka tydzień bogaty w publikacje wskaźników makroekonomicznych.

Rynki akcji pod wpływem wyników
bDzYVLAR

Inwestorów czeka tydzień bogaty w publikację wskaźników makroekonomicznych. Równolegle w USA poznamy szereg wyników spółek za pierwszy kwartał bieżącego roku.

Piątkowa sesja na Wall Street przebiegała w sposób, jakiego mogliśmy oczekiwać po zamknięciu parkietów europejskich, czyli nacisk podaży do ostatniej minuty notowań. Dow Jones finiszował na -2 procent, S&P500 na -2,04 procent, natomiast Nasdaq Composite -2,61 procent. Poziom ponad 12300 punktów na Dow Jones jest bardzo często odwiedzanym pułapem od początku 2008 roku. Z tego względu trend główny na amerykańskim indeksie stracił na sile. Z powstałej konsolidacji możemy spodziewać się wybicia w przeciągu najbliższych tygodni.

Okazją do próby sił popytu i podaży będzie publikacja wyników spółek notowanych za oceanem. Bardzo istotne okażą się osiągnięcia instytucji finansowych, a w szczególności: Bank Of New York, Merrill Lynch, Citigroup czy Wachovia. Wielkość wypracowanych zysków, tudzież poniesionych strat spółek branży finansowej, może pociągnąć w dół czy w górę główne indeksy Wall Street. Równolegle poznamy wyniki kluczowych technologicznych spółek, między innymi: Intel, Nokia, Google czy Ebay.

bDzYVLAT

Z punktu widzenia krajowej gospodarki kluczowe okażą się dane makroekonomiczne publikowane przez Główny Urząd Statystyczny w trakcie wtorkowej sesji. Poznamy odczyty dotyczące między innymi inflacji, dynamiki wzrostu płac oraz zatrudnienia. Wszystkie publikacje będą dotyczyły marca bieżącego roku. Zapewne podawane informacje znajdą się pod szczególną obserwacją członków Rady Polityki Pieniężnej, która już wcześniej wskazywała na konieczność śledzenia najświeższych wskaźników koniunktury.

Natomiast dzisiejsza sesja przyniesie dane produkcji przemysłowej w Eurolandzie za miesiąc luty. Ostatni odczyt wyniósł 0,9 procenta licząc miesiąc do miesiąca oraz 3,8 procenta licząc rok do roku. Prognoza mówi o wzroście 0,2 procent m/m oraz +2,9 procent r/r.

Jednak w centrum dzisiejszej uwagi znajdzie się odczyt sprzedaży detalicznej w USA. Właśnie ta informacja powinna ustawić zakończenie sesji na GPW i pierwsze godziny handlu za oceanem. Prognoza dotycząca marca licząc bez samochodów wskazuje na +0,2 procenta wobec ostatniej wartości -0,2 procenta. Z kolei oczekiwania, co do całościowej sprzedaży detalicznej oscylują wokół +0,1 procenta wobec ostatniego odczytu -0,6 procenta.

bDzYVLBu
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)