Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Sesja bez większych emocji

0
Podziel się:

Tradycyjnie od początku notowań do popołudnia niewiele ciekawego działo się na rynku, a indeksy w skutek słabej postawy Pekao, Prokomu, Orbisu i Agory utrzymywały lekkie minusy. Końcowa cześć sesji przyniosła jednak szarże popytu, który zaatakował miedzy innymi PKNOrlen, wyciągając spółkę na nowe historyczne szczyty.

Wtorkowa sesja, podobnie jak większość ostatnich mimo sporych obrotów nie przyniosła inwestorom zbyt wielu emocji. WIG20 tym razem zyskał niespełna 0,2 procent i był silniejszy od WIG, który stracił na wartości setne części procenta.

Tradycyjnie od początku notowań do popołudnia niewiele ciekawego działo się na rynku, a indeksy w skutek słabej postawy Pekao, Prokomu, Orbisu i Agory utrzymywały lekkie minusy. Końcowa cześć sesji przyniosła jednak szarże popytu, który zaatakował miedzy innymi PKNOrlen, wyciągając spółkę na nowe historyczne szczyty. Miłe zaskoczenie przyniosły walory Netii, której akcje przy dużej aktywności inwestorów zwyżkowały ostatecznie prawie pięć procent i obok Budimeksu należały do najsilniejszych w składzie WIG20.

Zgodna z oczekiwaniami sierpniowa inflacja na poziomie 4,7% miała neutralne znaczenie dla zakończenia notowań. Przebieg sesji wskazuje, że niechęć do bardziej zdecydowanego pozbywania się akcji wciąż się utrzymuje, nie pozwalając rynkowi na głębszą korektę.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)