Notowania

Przejdź na
giełda
11.03.2010 08:49

Spokojne wzrosty na GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Spokojne wzrosty
Kupujący nadal nie odpuszczają na rynku amerykańskim i choć zwyżki z sesji na sesję są małe indeksy znajdują się już blisko poprzednich szczytów w przypadku Dow Jones i S&P500. W Europie także zielono na zakończenie sesji do czego przyczyniły się między innymi spekulacje na temat możliwości zażegnania kryzysu greckiego.
Uderzenie popytu
Uczestnicy rodzimego rynku akcji ze zdwojoną siłą przystąpili wczoraj do zakupów. Na wykresie indeksu szerokiego rynku Wig widać że na sesji wczorajszej wyraźnie wzrosła aktywność strony popytowej mierzona wielkością wolumenu obrotu. Na wykresie w układzie dziennym świecowym pojawiła się struktura z długim białym korpusem, a połowa wysokości tej formacji w okolicy poziomu 40.8 tys. punktów będzie teraz pierwszym testem siły dla optymistów.
Nadal na rynku ścierają się dwie koncepcje, a polaryzacja oczekiwań jest bardzo duża. Dotychczasowy krótkoterminowy wzrost oraz układ wykresowy wskazuje na dalszą możliwość kontynuacji zwyżki i chęć powiększania pozycji razem z trendem wzrostowym. Z drugiej strony kapitał spekulacyjny jest świadomy cenowych stref podażowych. Mowa tutaj o wewnętrznej linii trendu na wykresie dziennym liniowym ,oknie bessy, poprzednim średnioterminowym szczycie notowań oraz dojrzałej w krótkim terminie struktury wzrostowej na wykresie minutowym indeksu Wig. Na razie jednak poza wyżej wymienionymi potencjalnymi zagrożeniami dla posiadaczy akcji nie ma jawnych sygnałów do zamykania pozycji. Linię obrony dla pozytywnego scenariusza możemy ustalić dla inwestycji spekulacyjnych w okolicy poziomu 40.2 tys. punktów, co dobrze widać na wykresie w układzie minutowym indeksu Wig.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz