Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Spokojny marsz w górę

0
Podziel się

Krajowi inwestorzy w dobrych nastrojach zakończyli pierwszą sesję nowego tygodnia. Wszystkie główne indeksy GPW zyskały na wartości.

Spokojny marsz w górę
bEqoKLqZ

Warto zauważyć, iż wzrost warszawskiego parkietu odbył się przy niesprzyjającym otoczeniu zewnętrznym. Inwestorzy z GPW zignorowali, jak się później okazało słusznie, poranny niski poziom futures na amerykańskie indeksy oraz zniżkujące indeksy giełd Europy Zachodniej.

Ważny poziom 2.500 pkt. dla WIG20

Wykres świecowy intraday przebiegu poniedziałkowej sesji na indeksie WIG20 wskazuje na niewielkie zawahanie naszego rynku w początkowej fazie notowań oraz konsekwentny marsz w górę przez większą część notowań. Ostatecznie WIG20 pod koniec dnia zameldował się na poziomie 2.500 pkt. Z pewnością kupujący mają nadzieję, iż średnioterminowy sygnał kupna, który został wygenerowany po przecięciu linii trendu spadkowego, pomoże w zdobywaniu nowych maksimów cenowych.

Jednak z punktu widzenia analizy technicznej osiągnięty wczoraj poziom 2.500 pkt. stanowi dość istotną zaporę podażową. W tych okolicach bowiem ukształtowało się maksimum w połowie czerwca 2013 r. oraz lokalny szczyt w połowie marca br. Gra rozchodzi się o wysoką stawkę, gdyż przełamanie tego poziomu otworzyłoby bykom drogę na tegoroczne maksimum ze stycznia br. (2.628 pkt.). W tej sytuacji technicznej niewykluczone, iż rynek może nieco dłużej zagościć w rejonie 2.500 pkt. Wczoraj wprawdzie wykazaliśmy relatywną siłę względem otoczenia zewnętrznego, jednak jak to zwykle bywa giełda potrafi zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach.

bEqoKLrb

Indeks DAX ponownie na szczycie

Dzięki trzydniowej aprecjacji, indeks niemieckiego rynku akcji DAX po wczorajszej sesji znalazł się ponownie w okolicach maksimum z ubiegłego miesiąca 8.725 pkt. Jak na razie szczyt ten nie został przebity. Na wykresie intraday obserwujemy lokalną konsolidację pod technicznym oporem. O dalszej koniunkturze u naszych zachodnich sąsiadów mogą w pewnym stopniu zadecydować dzisiejsze dane makro. Jeszcze przed południem poznamy bowiem odczyt indeksu nastrojów analityków i inwestorów ZEW za październik. Prognozowany jest poziom 49,6 pkt. wobec tej samej wartości miesiąc wcześniej.

Wall Street wierzy w rozsądek polityków

Trzecią z rzędu zwyżkę zanotowały wczoraj indeksy za Oceanem. Mimo początkowej realizacji zysków, kupujący zdołali podnieść indeks S&P500 w rejon poziomu 1.710 pkt. Zwyżka nastąpiła mimo nadal niezakończonych rozmów polityków nt. budżetu. Wczoraj porozumienie nie zostało osiągnięte i amerykańskim decydentom pozostało jeszcze 3 dni na wypracowanie kompromisu. W dniu dzisiejszym uwaga graczy w nieco większym stopniu powinna skupić się na wynikach finansowych amerykańskich spółek za III kw. br. Poznamy m.in. osiągnięcia Citigroup, Intela i Yahoo!.

bEqoKLrC
giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)