Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Buczyński
|

Spore szanse na sforsowanie istotnej bariery

0
Podziel się

Zamknięcie tygodnia ma pozytywną wymowę i poprawił sytuację choć istotne rozstrzygnięcia zapadną prawdopodobnie dopiero w najbliższych dniach.

Spore szanse na sforsowanie istotnej bariery
bEgEeQOd

**Popyt uporał się z pierwszymi ważniejszymi oporami jak linia wyznaczająca ostatnie spadki. Te korzystne sygnały wymagają jednak jeszcze potwierdzenia, którym może być sforsowanie jednego z kluczowych oporów, którym jest poprzednie minimum trendu zniżkowego na 1547 pkt. Pozycja do testu jest bardzo dobra, a o zwiększającej się sile popytu świadczą rosnące wraz z ostatnią poprawą obroty. W połączeniu z poprawą na rynkach światowych mogą to być wystarczające impulsy dla przełamania, a jeśli będzie ono wystarczająco zdecydowane otworzy się w ten sposób droga dla ruchu nawet w okolice 1650-1660 pkt.

Giełdy europejskie zakończyły tydzień w dobrych nastrojach, wykorzystując jako argumenty czwartkowe wzrosty za oceanem oraz optymizm na parkietach azjatyckich. W trakcie dnia wsparciem dla popytu było również zachowanie kontraktów amerykańskich sugerujących ciąg dalszy zwyżek na początku sesji w USA. Dane makro zza Atlantyku, na które wyczekiwali inwestorzy były gorsze niż się spodziewano, jednak nie tylko nie wywołały trwalszej wyprzedaży, ale po krótkim tąpnięciu doszło do silniejszej zwyżki.

Najważniejsze wskaźniki na kontynencie otworzyły się na plusach, choć po krótkim wzroście podaż przejęła inicjatywę. W efekcie spadków indeksy powróciły w okolice poprzednich zamknięć, a niektóre z nich nawet lekko je naruszyły. To z kolei wywołało reakcję byków, które po zatrzymaniu spadków przystąpiły do odrabiania strat. Zwyżka nie była wprawdzie mocna, ale za to dość konsekwentna. Przed publikacją informacji z amerykańskiego rynku pracy nastąpiło uspokojenie. Dane okazały się fatalne, jednak reakcją była jedynie chwilowa przecena. Byki szybko się otrząsnęły, a efektem było mocne odbicie i nowe maksima wielu indeksów. Potem optymizm w Europie wzmocnił jeszcze udany początek za oceanem i choć końcówka stała pod znakiem lekkiego uspokojenia, to parkiety na kontynencie kończyły na plusach.

bEgEeQOf

ZOBACZ TAKŻE:

bEgEeQOG
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)