Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szansa na odbicie

0
Podziel się:

We wtorek, pomimo podjętych prób, polski rynek akcji nie zdołał odbić po bardzo silnej przecenie dzień wcześniej (WIG20 -6,2 proc.; WIG -5 proc.). To co nie udało się wczoraj, powinno udać się dziś.

Szansa na odbicie

*We wtorek, pomimo podjętych prób, polski rynek akcji nie zdołał odbić po bardzo silnej przecenie dzień wcześniej (WIG20 -6,2 proc.; WIG -5 proc.). To co nie udało się wczoraj, powinno udać się dziś. *

Brak spadków na Wall Street, lekka poprawa nastrojów na azjatyckich parkietach oraz notowane rano na plusach kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy, tworzą warunki do wzrostowego odbicia w Warszawie. Szczególnie, że w oczekiwaniu na wieczorne wyniki posiedzenia FOMC (stopy w USA nie zostaną zmienione), europejskie i amerykańskie giełdy, a w ślad za nimi warszawski parkiet, mogą ignorować napływające na rynek potencjalne impulsy.

W środę kwestia stóp procentowych będzie rozstrzygana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce. Inwestorzy zgodnie oczekują, że Rada Polityki Pieniężnej obniży je o 25 punktów bazowych, sprowadzając stopę referencyjną do poziomu 3,5 proc. Jako, że inna decyzja jest mało prawdopodobna, więc decyzja Rady nie będzie mieć najmniejszego wpływu na rynek akcji. Takiego wpływu nie będzie również miał komunikat po posiedzeniu RPP, chociaż może on wpłynąć na zmianę oczekiwań inwestorów co do ścieżki kształtowania się stóp procentowych w przyszłości.

Sytuacja na wykresie indeksu WIG20 nie zmieniła się po wczorajszej sesji. I najprawdopodobniej nie zmieni się po sesji dzisiejszej. Tak bowiem stałoby się dopiero w chwili powrotu indeksu dużych spółek powyżej strefy oporu 1899-1900 pkt., wyznaczonej przez połowę czarnej świecy z poniedziałku oraz psychologiczny poziom 1900 pkt. To jest dziś mało prawdopodobne.

Do czasu powrotu WIG20 powyżej 1899-1900 pkt., aktualne będą pozostawać krótkoterminowe sygnały sprzedaży, a więc utrzymywać będzie się większe prawdopodobieństwo spadków niż wzrostów w kolejnych dniach. W optymistycznym scenariuszu, trwająca obecnie korekta 4-miesięcznych wzrostów, zakończy się na poziomie 1800 pkt. Scenariusz realistyczny zakłada test 1650-1740 pkt. Natomiast pesymistyczny, spadek indeksu dużych spółek do 1560 pkt.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)