Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szansa na odbicie, ale sytuacja WIG20 zła

0
Podziel się:

Po poniedziałkowej przecenie, która obniżyła wartość indeksu WIG20 o 3,17 proc. do 2030,70 pkt., a WIG o 2,42 proc. do 34945,56 pkt., dzisiejsza sesja na GPW może przynieść niewielkie odreagowanie.

Szansa na odbicie, ale sytuacja WIG20 zła

*Po poniedziałkowej przecenie, która obniżyła wartość indeksu WIG20 o 3,17 proc. do 2030,70 pkt., a WIG o 2,42 proc. do 34945,56 pkt., dzisiejsza sesja na GPW może przynieść niewielkie odreagowanie. *

Paradoksalnie im gorzej rozpocznie się dzień dla giełdowych byków, tym szanse na odbicie będą większe. Wzrosty już na otwarciu często prowokują realizację zysków, spychając indeksy na minusy i wpływając na pogorszenie nastrojów.

We wtorek na rynek napłynie spora grupa raportów makroekonomicznych. O godzinie 10:30 inwestorzy dowiedzą się jak w lipcu kształtowały się ceny konsumpcyjne w Wielkiej Brytanii (prognoza: 1,7 proc.). Pół godziny później poznają sierpniową wartość indeksu niemieckiego instytutu ZEW. O godzinie 14-tej Główny Urząd Statystyczny opublikuje lipcowe dane o przeciętnym wynagrodzeniu (prognoza: 2,3 proc.) i zatrudnieniu (prognoza: -2,3 proc.). O 14:30 natomiast światło dzienne ujrzą amerykańskie dane o inflacji PPI (prognoza: -0,2 proc. m/m), rozpoczętych budowach domów (prognoza: 2,7 proc.) i wydanych pozwoleniach na budowy (prognoza: 1 proc.). Z tej grupy uwagę rodzimych graczy absorbować będą przede wszystkim te dwa ostatnie raporty oraz indeks instytutu ZEW.

Wczorajsza, ponad trzyprocentowa przecena indeksu WIG20, negatywnie wpłynęła na sytuację techniczną na wykresie tego indeksu. Wybicie dołem z konsolidacji w przedziale 2061,92-2158,54 pkt. otworzyło drogę do dalszych spadków. W tej chwili najbliższym wsparciem jest psychologiczny poziom 2000 pkt. Wydaje się jednak, że decydująca bitwa rozegra się nieco niżej, bo na poziomie 1940 pkt. Tam wsparcie tworzy linia poprowadzona po dołkach z lutego i lipca br. Wyznacza ona maksymalny zasięg korekty. Po jej ewentualnym przełamaniu spadków już nie będzie można kwalifikować jako ruchu korekcyjnego.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)