Notowania

dziś w money
09.11.2009 18:54

Udany początek tygodnia

Pierwsza w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się zdecydowanymi wzrostami głównych indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po tym jak od początku sesji inicjatywę przejęła strona popytowa i prowadziła handel doprowadzając ostatecznie do wzrostu WIG i WIG20 odpowiednio o 3,01 oraz 3,61 procent. Dobra atmosfera na globalnych rynkach akcji mimo słabszych danych z amerykańskiego rynku pracy zachęciła do kupna akcji największych spółek w grupie, których znalazły się walory KGHM, zyskujące dzięki rosnącej cenie surowca i spadającemu dolarowi.

Ponadto lepiej od rynku zachowały się m.in. Pekao, BRE Bank, BZWBK, TPSA do których dołączył po południu PKN Orlen. Spokojnym wzrostem rynek przyjął informacje o kolejnej zmianie na stanowisku prezesa Biotonu, a przecenił nieznacznie PBG, po tym jak spółka w trzecim kwartale nieznacznie nie sprostała oczekiwaniom analityków. Lepiej inwestorzy przyjęli gorszy od oczekiwań wynik Polimeksu,
który zyskiwał na wartości w tempie równy WIG20. Piątkowy debiutant, czyli prawa do akcji PGE zyskały tym razem dwa procent, czemu towarzyszył już osiem razy mniejszy obrót. Po piątkowej katastrofie straty odrabiały papiery Millennium, które przy okazji słabszych wyników poinformowały o emisji akcji, w której udział weźmie główny udziałowiec.

Szeroki rynek obserwował m.in. szybujące notowania, LCCorp, które wyrastają na najlepszą inwestycję w gronie deweloperów w ostatnich dwóch tygodniach. Z kolei słabsza postawa PKM Duda to efekt wyraźnie gorszych w porównaniu z ubiegłym rokiem wyników kwartalnych spółki. Uwagę zwracały również silnie rosnące akcje z grupy R. Karkosika, którym przewodził Boryszew, choć spółek z segmentu tzw. ,,Misiów", które zaliczyły dzisiaj spore zwyżki było więcej.

Duży wzrost poparty solidnym obrotem pozwala spojrzeć optymistycznie na rynek. Przy braku wyraźnych sygnałów osłabienia trendu, a przede wszystkim sygnałów sprzedaży scenariusz prowzrsotwy wydaje się być bardziej prawdopodobny. Tezę tą może potwierdzać lepsza postawa polskiej waluty, która w ostatnich dniach ma wyraźną ochotę do umocnienia.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz