Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Umiarkowanie pozytywne nastroje na GPW

0
Podziel się

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się niewielkimi zmianami indeksów w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Umiarkowanie pozytywne nastroje na GPW
bEiHjXMB

Humory inwestorów będą poprawiać wyraźnie rosnące rano kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy, co daje nadzieję na odbicie na Wall Street. Z drugiej strony, wczorajsze spadki (WIG20 -1,4 proc.; WIG -1 proc.) mogą rodzić obawy, że okres relatywnej siły GPW już minął i w najbliższych dniach polski parkiet ponownie będzie naśladował zachowanie giełd we Frankfurcie, Londynie i Nowym Jorku.

O ile otwarcie sesji będzie ma szanse być neutralne, to o zamknięciu zdecyduje to, czy Wall Street ponownie spróbuje skorygować ostatnie spadki. Pewien wpływ na to może mieć, zaplanowane na godzinę 13:30 wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke.
Poniedziałkowy spadek indeksu WIG20 nie wpływa na zmianę układu sił w krótkim terminie. Sytuacja techniczna na wykresie tego indeksu wciąż pozostaje umiarkowanie optymistyczna. Składa się na to zamknięcie luki bessy z 17 lutego br., naruszenie lokalnego dołka z 3 lutego, jak również utworzenie na wykresie tygodniowym formacji objęcia hossy. To wszystko powinno zapowiadać wzrost w kierunku poziomu 1630 pkt., czyli do bariery podażowej jaką tworzy linia poprowadzona po szczytach z września 2008 roku i stycznia 2009 roku. Ewentualne wybicie powyżej tej bariery, otworzy drogę do styczniowego szczytu na poziomie 1920,44 pkt.

bEiHjXNe
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)