Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

W okolicy ważnych minimów

0
Podziel się:

Dna z pierwszej połowy lutego tego roku to ważna strefa wsparcia i strona popytowa będzie to chciała wykorzystać do spekulacyjnych zakupów licząc na coś więcej niż tylko jedno-dwu sesyjne odreagowanie.

W okolicy ważnych minimów

*Światowe rynki finansowe nadal są niestabilne nie dając wytchnienia posiadaczom akcji. Ciągle obecna na rynku poważna obawa o kondycje gospodarek europejskich w kontekście ich znacznego zadłużenia spędza sen z powiek zarządzających globalnych funduszy inwestycyjnych. *

Wycofywanie kapitału z tej części globalnego rynku jest całkiem realne, a ten proces cały czas przebiega w mniejszym lub większym natężeniu zależnie od sytuacji gospodarczej poszczególnych krajów. Uczestnicy rynku amerykańskiego teraz koncentrują się na tym właśnie zagadnieniu sami mając też nie małe problemy ze zbyt wolno odradzającą się gospodarką po kryzysie.

Wczoraj indeksy w USA jednak nieco odrobiły z dotychczasowych spadków. Jednym z powodów takiego zachowania mogło być specyficzne położenie ich notowań. Obecnie znajduje się one w okolicy bardzo ważnych średnioterminowych minimów cenowych. Dna z pierwszej połowy lutego tego roku to ważna strefa wsparcia i strona popytowa będzie to chciała wykorzystać do spekulacyjnych zakupów licząc na coś więcej niż tylko jedno-dwu sesyjne odreagowanie.

Zmagania na linii szyi

Wczorajsza sesja nie zmieniła w sposób istotny układu technicznego naszego rynku. Indeks szerokiego rynku Wig zanotował wczoraj symboliczny spadek. Na wykresie w układzie dziennym świecowym powstała świeca podażowa potwierdzająca wcześniejsze negatywne układy cenowe w postaci świecy z długim czarnym korpusem oraz następującej po niej spadkowej luce cenowej. Jednocześnie na wykresie układzie dziennym liniowym widać że wciągu ostatnich tygodni zostały podjęte przez stronę popytową dwie próby wyciągnięcia indeksu Wig w górę tak, aby ponownie znalazł się powyżej długoterminowej linii trendu wzrostowego.

Jak na razie obydwie próby zakończyły się niepowodzeniem potwierdzając strukturalną słabość naszego rynku. W krótkim terminie bój toczy się o utrzymanie poziomu linii szyi (około 40 tys. punktów) krótkoterminowej formacji podwójnego dna z wykresu minutowego. Jednak nawet w przypadku obrony tego poziomu cenowego w średnim terminie ryzyko inwestycyjne nadal jest spore.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)