Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Wciąż dobre nastroje na GPW

0
Podziel się
bEiTdAiJ

Kolejna dobra sesja na GPW

Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się niewielką zmianą wartości wszystkich indeksów. Jedynie na początku notowań kontynuowana była wtorkowa realizacja zysków. Wraz z upływem czasu nastroje poprawiały się, na co decydujący wpływ miał napływ korzystnych informacji zarówno z naszego rynku, jak i z otoczenia zewnętrznego. Na GPW zwracała uwagę niska wartość obrotów. Indeksy kontynuowały ponad miesięczną tendencje wzrostową, co w przypadku WIG20 oznaczało aprecjację do strefy 2.550-2.600 pkt. (okolice kwietniowych szczytów).

Napływ korzystnych informacji

Wczoraj poznaliśmy osiągnięcia dużych polskich banków w II kw. br. Raporty zarówno BRE, jak i Pekao S.A. zadowoliły inwestorów. Sezon wyników na naszym rynku stopniowo wkracza w decydującą fazę. Dzisiaj rano swoimi osiągnięciami pochwaliła się Netia. Wynik za II kw. również okazał się nieco lepszy od konsensusu rynkowego. Z otoczenia zewnętrznego poprawę nastrojów w połowie wczorajszej sesji zawdzięczamy publikacji cząstkowych danych makro dotyczących amerykańskiego rynku pracy.

bEiTdAiL

Okazało się bowiem, że według firmy ADP w lipcu w USA powstało 42 tys. nowych miejsc pracy w sektorze prywatnym, podczas, gdy oczekiwano 40 tys. (skorygowano ponadto dane za czerwiec). Lepiej od prognoz wypadł również indeks ISM w usługach. Uwaga inwestorów skupiać się teraz będzie na piątkowych kluczowych danych makro z amerykańskiego rynku pracy (stopa bezrobocia i liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych). Statystyki te i ich interpretacja będzie prawdopodobnie miała kluczowy wpływ na koniunkturę giełdową w przyszłym tygodniu.

bEiTdAjm
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)