Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
10.01.2008 09:02

Wielka wyprzedaż

Po bardzo negatywnej niespodziance, jaką sprawił nam rynek amerykański, na środowej sesji doszło do gigantycznej fali wyprzedaży na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po bardzo negatywnej niespodziance, jaką sprawił nam rynek amerykański, na środowej sesji doszło do gigantycznej fali wyprzedaży na GPW.

Przy dużych obrotach inwestorzy pozbywali się zarówno akcji największych spółek, jak i niemal wszystkich walorów z szerokiego rynku. Statystyka sesji jest druzgocąca - 302 spółki straciły na wartości przy 30 kończących dzień na plusie.

Skala spadków wskazywałaby na ich bardzo emocjonalny charakter, jest to jednak tylko po części prawda. Wydaje się bowiem, że strona podażowa wykazywała sporą determinację i stoją za nią duzi gracze skracający swoje pozycje. Być może ponownie zarządzający funduszami reagują na umarzanie jednostek uczestnictwa.

Na tej bardzo słabej sesji wyróżniły się walory Biotonu, które zakończyły notowania bez zmian w stosunku do wtorku i wyraźnie walczyły o zakończenie dnia na plusie.

Od jakiegoś czasu stopniowo poprawia się sentyment do producenta insuliny i w przypadku dojścia do skutku wzrostowego odreagowania na rynku, Bioton może być jednym z liderów wzrostów. Na szarym końcu długiej listy spadkowiczów znalazła się wczoraj Toora, której kurs wyznaczył nowe historyczne minimum na poziomie 91 groszy. Spółka jest od dłuższego czasu najgorszym walorem na rynku i przy słabych nastrojach na GPW trudno o zmianę trendu akurat w jej przypadku.

Czy dziś można liczyć na poprawę? Rynek jest bardzo mocno wyprzedany i w takich sytuacjach wytworzenie odbicia jest bardzo trudne, choć ewentualny skuteczny atak popytu może mieć imponującą dynamikę. Lepiej jest poczekać na sygnał odwrotu, niż go wyprzedzać - prawdopodobieństwo wzrostu na dzisiejszej sesji jest nieco większe niż na pierwszych sesjach tygodnia, lecz i tak trudno je oceniać jako spore.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz