Notowania

giełda
26.11.2008 17:15

WIG20 nadal w górę

Na rynku akcji kolejny dzień wzrostów. WIG20 od poniedziałku zyskał już ponad 10 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na rynku akcji kolejny dzień wzrostów. WIG20 od poniedziałku zyskał już ponad 10 proc.

Po silniejszym poniedziałku wydawało się, że dojdzie do znacznej korekty i realizacji zysków. Tymczasem byki nadal trzymały rękę na pulsie i zyskaliśmy ponad 1,4 proc. W USA wtorek zamknął się na plusach, więc i tym razem można było oczekiwać w miarę spokojnej sesji.

Rynek akcji już dużo wcześniej zdyskontował ewentualną obniżkę stóp procentowych przez RPP. Redukcja o 25 pb może nie jest zbyt imponująca i raczej trudno oczekiwać szybkiego przełożenia tego na realną gospodarkę. To jednak został zapoczątkowany tym samym cały cykl obniżek do których może dojść w najbliższych miesiącach.

Należy zauważyć, że pierwszą połowę sesji mieliśmy znacznie lepszą od drugiej. Wpływ miał nie tylko słabnący popyt, ale przede wszystkim nie najlepsze otwarcie sesji w USA. Indeksy ugięły się na chwilę pod ciężarem fatalnych danych z rynku nieruchomości. Paniki na parkietach raczej nie było stąd w miarę pozytywne zamknięcie indeksów miało miejsce w Europie.

Dzisiaj sporo uwagi mediom zajęły doniesienia dotyczące spółki PKN Orlen, która przedstawiła swoją strategię do 2013 roku. Akcjonariusze powinni się zastanowić nad propozycją zarządu powiązania wypłaty dywidendy z wolnymi przepływami pieniężnymi. Akcje Orlenu spadły o 1 proc. na zamknięciu. Ponad 3 proc. zyskały natomiast walory Lotosu, który ma jednak co nadrabiać. Niestety cały indeks WIG20 dosyć mocno w dół ciągnęły akcje Pekao SA i PKO BP.

Ostatecznie indeks WIG20 zanotował 1749 punktów, co oznacza wzrost o 0,21 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,19 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, kryzys, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz