Notowania

acp
20.02.2008 16:48

WIG20 utrzymał się powyżej 3100 pkt

Na rynku akcji spadki. Dane z USA ponownie zaważyły na decyzjach wielu inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na rynku akcji spadki. Dane z USA ponownie zaważyły na decyzjach wielu inwestorów. *

Już początek sesji na GPW przyniósł spadek głównych indeksów. Inwestorzy spodziewali się niezbyt ciekawych danych makroekonomicznych, które miały pojawić się po południu. Oczywiście tradycyjnie rynek w Warszawie znacznie więcej tracił niż inne parkiety w Europie. Z chwilą opublikowania danych w USA, WIG20 spadł do poziomu 3029 pkt. Później było już jednak coraz lepiej.

Dane dotyczące inflacji w USA zaskoczyły inwestorów. Dolar natychmiast zaczął się umacniać. Tymczasem dane z rynku nieruchomości wprowadziły jeszcze większe zamieszanie. Rozpoczęte inwestycje wzrosły w styczniu o 0,8 proc. czyli więcej niż oczekiwał rynek, ale jednocześnie wydano 3 proc. mniej pozwoleń na budowę. Ostatecznie indeksy w Europie zaczęły powoli odrabiać straty, ale tym razem to WIG20 okazał się nieco lepszy.

Z informacji ze spółek należy odnotować wyniki BZ WBK, które okazały się słabsze od oczekiwań. Również zapowiedź niższej dywidendy w porównaniu z ubiegłym rokiem nie poprawiła humorów akcjonariuszy. Akcje banku straciły ponad 3,8 proc. Agora również miała swoje "pięć minut" i raczej nie zdołała poprawić wyceny papierów na GPW (spadek o 2 proc.). Zarząd Asseco Poland tradycyjnie zamierza wypłacić dywidendę, a Barlinek planuje nową emisję o wartości 100 mln zł. Tylko akcje tego ostatniego zyskały ponad 1 proc.

Ostatecznie indeks WIG20zakończył sesję na poziomie 3105 pkt. Co oznacza spadek o 0,55 proc. Obroty na całym rynku wyniosły niewiele ponad 1,28 mld zł.

Tagi: acp, brk, bzw, ago, dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz