Notowania

dziś w money
05.11.2009 08:52

WIG tuż nad linią trendu wzrostowego

Nasze indeksy w ślad za poprawą notowań futures na indeksy amerykańskie na sesji wczorajszej odrobiły część strat z poprzednich sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kruche podstawy ożywienia w USA

Wczorajszy dzień na rynku amerykańskim był pod znakiem publikacji danym makro oraz oczekiwań na komunikat po posiedzeniu Fed-u. Zgodnie z większością oczekiwań polityka pieniężna nie została zmieniona, stopy bez zmian. Zapowiedziano że taki stan utrzyma się jeszcze przez pewien czas. Gospodarka co prawda zmierza w kierunku ożywienia jednak podstawy poprawy koniunktury gospodarczej nie są silne i stabilne. Indeksy w USA konsolidują się w okolicy bieżących poziomów i wydaje się że niewielki ruch może uaktywnić jedną ze stron rynku do większej aktywności.


WIG tuż nad linią trendu wzrostowego

Nasze indeksy w ślad za poprawą notowań futures na indeksy amerykańskie na sesji wczorajszej odrobiły część strat z poprzednich sesji. Na wykresie w układzie dziennym liniowym indeksu szerokiego rynku Wig widać że jego notowania mimo ostatniego kilkusesyjnego osłabienia rynku nadal utrzymują się powyżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Obecnie linia ta znajduje się w okolicy poziomu 37 tys. punktów i tam w przypadku dalszej eskalacji podaży można oczekiwać większej aktywności kupujących. W podobnym obszarze cenowym przebiega wzrostowa linia trendu średnioterminowego na wykresie w układzie minutowym.

Bliskość linii trendu może aktywizować stronę popytową. Trzeba jednaj pamiętać że wcześniejsze negatywne wskazania wykresowe (fałszywe wybicie, luki spadkowe na wykresie świecowym) nie zostały anulowane dlatego prawdopodobieństwo testowania średnioterminowych linii trendu wzrostowego jest duże.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz