Notowania

giełda
15.07.2010 08:41

WIG w okolicy silnego oporu

Notowania indeksów światowych nadal znajdują się w dobrej kondycji utrzymując krótkoterminowe trendy wzrostowe w mocy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Widać że rozpoczęty za oceanem okres publikacji wyników kwartalnych spółek dobrze wpływa na nastroje inwestorów. Średnio rynek spodziewa się że firmy poprawią swoje dokonania finansowe o ponad 30% co podtrzymuje rynkowy optymizm. Z technicznego punktu widzenia po strukturze fałszywego wybicia mamy kilkusesyjne umocnienie, które zaczyna nabierać coraz większego znaczenia.

Obecnie notowania indeksu S&P500 zbliżają się do pierwszej strefy oporu w okolicy poziomu 1120 punktów. Jej ewentualne pokonanie w ciągu najbliższych sesji będzie sygnałem do średnioterminowej poprawy koniunktury na tym rynku. Na sesji wczorajszej dalszym umocnieniem notowań indeks potwierdził pokonanie średnioterminowej linii trendu spadkowego.

Wig w okolicy silnego oporu

Wczoraj notowania indeksu Wig w ciągu notowań dziennych dotarły w okolice dość ważnej strefy cenowej w okolicy poziomu 41.5 tys. punktów. Na tym poziomie są zlokalizowane poprzednie maksima cenowe, które obecnie będą stanowiły próbę sił dla strony popytowej. Jednocześnie na wykresie w układzie minutowym zarysowuje się dość wyraźnie klasyczna struktura podwójnego dna.

Linia szyi tej formacji cenowej znajduje się właśnie w okolicy 41,5 tys. punktów. Jeśli w ciągi najbliższych sesji kupującym uda się zamknąć notowania indeksu Wig na koniec dnia powyżej tej strefy cenowej będziemy mieli dalszą poprawę uwarunkowań wykresowych dla szerokiego rynku. Na wykresie w układzie dziennym liniowym notowania indeksu powróciły powyżej linii szyi długoterminowej odwróconej formacji głowy i ramion.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz