Notowania

fer
21.03.2007 17:19

Wszystko wraca do normy

Inwestorzy śmiało wierzą w kontynuację hossy. Rynek wydaje się powracać do trendu wzrostowego. Zagrozić temu może jedynie FED.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednak miał rację Daniel Gąsiorowski pisząc, że hossa nie wierzy łzom. Rynki odzyskały już formę i indeksy pną się do góry. Zaufanie rynku nadal należy do segmentu średniaków.

Od początku notowań indeksy pięły się coraz wyżej. Na pewno pozytywnym sygnałem były dane z rynku nieruchomości z USA. Jednak i bez tego czuć klimat sprzyjający bykom na GPW: WIG zyskał 1,28 proc. a WIG20 1,2 proc.

Popieraały to obroty - ponad 2 mld zł na WIG i 1 mld zł na WIG20. Ten drugi, ze względu na swój skład, czeka na dzisiejsze posiedzenie FED. Najbardziej ciekawie prezentuje się sWIG40, który dziś zyskał bagatela ponad 2 proc.

Popierał to również spory wzrosty na niektórych spółkach. Jak np. 20-proc. wzrost kursu Ampli, czy ponad 11-proc. wzrost Ferrum. Zyskiwały również dziś NFI.

Wszystko zdaje się wracać do normy - można by zatem powiedzieć. Ewentualny wpływ na ten trend może mieć wspomniana wcześniej decyzja FED, choć wydaje się, że nawet to nie mogłoby trwale odwrócić kierunku w jakim podążają indeksy.

W przypadku pozytywnej decyzji Rezerwy Federalnej jutro zapowiadają się kolejne wzrosty, tym samym za przewodnictwem największych spółek.

Tagi: fer, apl, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz