Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
25.11.2009 08:45

Wybicie z konsolidacji coraz bliżej

Z technicznego punktu widzenia indeks szerokiego rynku WIG nadal znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Linia która definiuje ten trend znajduje się obecnie w okolicy poziomu 39 tys. punktów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Indeksy nadal w trendzie wzrostowym


Uczestnicy światowych rynków finansowych ciągle dyskontują wyjście globalnej gospodarki z największego od lat 30-tych kryzysu co dość dobrze widać po notowaniach indeksów w USA. Indeksy te utrzymują się w okolicy swoich maksymalnych poziomów mając za sobą jednocześnie spore już wzrosty licząc od początku tego roku.

Ponieważ większość wskaźników makro ma korzystną niską bazę do porównań więc generalnie publikowane dane prezentują się dość dobrze. Generowane przez amerykańskie spółki wyniki finansowe wykazują poprawę z kwartału na kwartał co zaostrza apetyty na lepszy kolejny kwartał. Te oczekiwania tworzą przychylną dla inwestowania atmosferę i utrzymują rynek na wysokich poziomach.

Wybicie z konsolidacji coraz bliżej


Podobna sytuacja panuje na naszym rynku analiza sprawozdań firm w układzie kwartalnym wskazuje na poprawę sytuacji i prawdopodobnie ten proces będzie kontynuowany. Jedynym ważnym zagadnieniem jest określenie jak dużo dobrych informacji gospodarczych zostało już zawartych w cenie.

Z technicznego punktu widzenia indeks szerokiego rynku Wig nadal znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Linia która definiuje ten trend znajduje się obecnie w okolicy poziomu 39 tys. punktów.

Jedynym poważnym zagrożeniem dla trwającej tendencji jest wyraźny spadek dynamiki wzrostowej co w przeszłości na ogół prowadziło do co najmniej kształtowania formacji konsolidacji. Właściwie z taką sytuacją mamy już do czynienia od jakiegoś czasu a kierunek wybicia się notowań z tej formacji da nam sygnał do większego ruchu cenowego. Dlatego kapitał spekulacyjny będzie teraz bacznie obserwował na wykresie indeksu Wig poziomy 39 tys. i 41 tys.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz