Notowania

dziś w money
23.10.2009 17:36

Wyraźne wzrosty jedynie w Polsce

Dzisiejsza sesja rozegrała się praktycznie o poranku, kiedy główny indeks otworzył się ponad 1 proc. powyżej wczorajszej ceny zamknięcia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja rozegrała się praktycznie o poranku, kiedy główny indeks otworzył się ponad 1 proc. powyżej wczorajszej ceny zamknięcia. Reszta dnia to konsolidacja na nowych maksimach trendu. WIG20 powyżej 2400 punktów cieszy, ale znaki zapytania pozostają.

Po pierwsze dzisiejszy obrót nie zachwycał swoją wielkością. Po drugie sytuacja na zachodzie wyraźnie gęstnieje. Wall Street stała się ostatnio niezwykle wybredna i dzisiaj publikowane lepsze od prognoz wyniki Honeywell'a czy Microsoft'u przyjmowane są z pewną dozą sceptycyzmu. Podobnie dobre dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym to raczej pretekst do dywagacji ile we wzroście wpływu kończącego się programu pomocowego dla osób kupujących swój pierwszy dom, niż realnego wsparcia dla byków.

Rynek polski oczywiście stał się ostatnio specyficzny i idzie swoją ścieżką, ale ta ścieżka nigdy za bardzo nie odbiega od tego co dzieje się na głównych parkietach. Tym niemniej nowe maksima cieszą i pewnie powoli wzmagają apetyt na więcej. Szczególnie jeżeli PMI dla Eurolandu zaskakuje pozytywnie, a niemiecki Ifo rośnie już siódmy miesiąc z rzędu.

Znaczenia oczywiście nie mają krajowe dane, ale warto wspomnieć, że dzisiaj opublikowana sprzedaż detaliczna we wrześniu rozczarowała. Rezultat to wzrost rok do roku o zaledwie 2,5 proc., a w relacji miesięcznej nawet spadek. Jedynie bezrobocie drgnęło mniej od oczekiwań, teraz wynosi bowiem 10,9 proc.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Xelion
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz