Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarz
02.09.2006 13:51

Wzrost zniwelował spadek

Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, a kupujący pojawili się na rynku w okolicach poniedziałkowego południa. Kolejne sesje upłynęły pod znakiem zauważalnego wzrostu, który zdołał zniwelować znaczną część wcześniejszego spadku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, a kupujący pojawili się na rynku w okolicach poniedziałkowego południa. Kolejne sesje upłynęły pod znakiem zauważalnego wzrostu, który zdołał zniwelować znaczną część wcześniejszego spadku. *

Na ostatnich dwóch sesjach napór kupujących nieco osłabł, ale skala wzrostu była na tyle duża, iż sprzedający nie byli w stanie zmienić obrazu rynku. Do rzeczy istotnych w minionym tygodniu należy zaliczyć utrzymanie stóp procentowych przez RPP na dotychczasowym niskim poziomie. Ponadto istotne znaczenie w dłuższym horyzoncie czasowym winno mieć zmniejszenie widełek zmienności cen akcji. Winno to zapewnić mniejsze wahania i zarazem bardziej płynne zmiany indeksów w dłuższej perspektywie czasowej. Tym nie mniej piątkową sesję należy w tym świetle uznać jako typowe zapoznawanie się inwestorów z nowym rozwiązaniem, co z kolei znalazło odzwierciedlenie w relatywnie niższym poziomie obrotu.

W ujęciu sektorowym najsilniej zwyżkowały akcje spółek medialnych, gdzie z kolei wyróżniała się Agora. Za motyw wzrostu przyjmuje się pogłoski o planach podwyżki ceny detalicznej „Dziennika" jednego z głównych konkurentów sztandarowego produktu spółki „Gazety Wyborczej". Chętnie kupowano akcje spółek telekomunikacyjnych, gdzie najlepsze wrażenie pozostawił MNI, a z dużych spółek TPSA. W przypadku tej ostatniej rynek zlekceważył doniesienia związane z możliwymi surowymi karami dla spółki, a pozytywnie odczytał zmianę na stanowisku prezesa spółki, którym od 6 listopada zostanie p. Marek Witucki.

W przekroju tygodnia blisko dwukrotnie więcej spółek odnotowało wzrost niż spadek, a najsilniej wzrosły akcje Elektromontażu Export, w związku z nowymi perspektywami dla spółki. Najsłabiej spisywały się walory, które wcześniej odnotowały ponadprzeciętny wzrost. W tym gronie znalazły się walory Bytomia, Mastersa czy Kabli.

Tagi: komentarz, giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz