Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaczynamy od dobrych nastrojów

0
Podziel się:
Zaczynamy od dobrych nastrojów

Udana końcówka euro
Piątkowe dane z rynku pracy w USA wywołały na głównej parze walutowej dużo większą zmienność. W pierwszym momencie kurs zanotował spadek poniżej poziomu 1,45, jednak jak się później okazało było to fałszywe wybicie, ponieważ kolejne godziny przyniosły wyraźne wzrosty. Para EUR/USD dotarła do maksimum na poziomie 1,4648, choć trzeba zaznaczyć, że później pojawiła się mocna korekta. Ostatecznie tydzień zamknął się pod poziomem 1,46, ale podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej ponownie przewagę mieli kupujący euro, dzięki czemu aktualnie kurs wynosi 1,4642. W tym tygodniu czeka nas jedynie kilka istotnych publikacji, dlatego tym większy mogą mieć one wpływ na rynek.

Powrót siły złotego

Na parach złotowych piątek również był bardzo dynamiczny. Na początku kursy osiągnęły nowe maksima, by później, pod wpływem wiadomości o ugodzie polskiego rządu z Eureko w sprawie PZU, zanotować zdecydowane spadki. W połączeniu z poprawą nastrojów na głównej parze dało to kupującym złotego wystarczająco dużo siły, by dziś rano kurs EUR/PLN znalazł się w okolicy poziomu 4,2150, a USD/PLN 2,88.

Aktywność w usługach

Początek tygodnia wydaje się bardzo lekki i najważniejsze dane dzisiejszego dnia poznamy dopiero o godzinie 16:00. Wcześniej poznamy w poszczególnych krajach finalne wartości indeksów PMI dla sektora usługowego w poszczególnych krajach Strefy Euro, a o 9:58 dla całego tego obszaru. O niespodziankę będzie tutaj raczej trudno i rynek spodziewa się wartości 50,6pkt wobec 49,9pkt w sierpniu. O 11:00 poznamy także wielkość sprzedaży detalicznej w Strefie Euro za miesiąc sierpień. Oczekiwana dynamika -2,4% r/r jest poniżej wartości lipcowej -1,8% r/r, ale nigdy nie była to zbyt ważna dana dla zachowania rynku walutowego. Na koniec dzisiejszych publikacji, o 16stej, poznamy wartość wrześniowego indeksu ISM dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania są skoncentrowane na wartości 50pkt wobec 48,4pkt w sierpniu, a więc dokładnie w neutralnym położeniu gospodarki, stąd każde odchylenie może mieć dość istotny wpływ na zachowania poszczególnych walut.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)