Notowania

giełda
03.07.2002 10:49

Zamykanie pozycji w USA

Mało prawdopodobne by znalazło się dziś wielu 'kamikadze' chętnych do zakupów przed Dniem Niepodległości, kiedy to zamknięte będą amerykańskie giełdy. Uważamy więc, że ewentualne wzrosty na Wall Street są dziś mało prawdopodobne./ DM ELIMAR /

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejny zjazd, tak należałoby określić wczorajszą sesję za oceanem. Indeks Dow Jones stracił 102 pkt, zamykając się na poziomie 9.007 pkt, natomiast indeks Nasdaq spadł o 45 pkt, do wartości 1.357 pkt.

Negatywne nastroje inwestorów na parkiecie podtrzymał Vivendi, który po zdegradowaniu jego długu do poziomu 'śmieciowego' stracił blisko 1/3 swojej wartości rynkowej. Do tego nałożyły się jeszcze obawy o ataki terrorystyczne 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości USA, co było impulsem do pozbywania się akcji z portfeli.

Dzisiaj o godzinie 14:30 naszego czasu ogłoszone zostaną dane o liczbie nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu (prognoza 388 tys.). Z kolei o godzinie 16:00 poznamy wartość zamówień fabrycznych w maju (prognoza wzrostu o 0,6 proc.) i czerwcowy wskaźnik optymizmu menedżerów sektora usług (prognoza spadku do 58.5). Dane te będą miały jednak znikomy wpływ na rynki.

Bieżące nastroje na rynku terminowym są raczej pozytywne, jednak wydaje się, że jest to bardziej spekulowanie pod korektę aniżeli fundamentalnie wywołane wzrosty. Poza tym jest mało prawdopodobne by znalazło się dziś wielu 'kamikadze' chętnych do zakupów przed Dniem Niepodległości, kiedy to zamknięte będą amerykańskie giełdy. Tak więc uważamy, że ewentualne wzrosty na Wall Street są dziś mało prawdopodobne.

Tagi: giełda, wiadomości, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
DM ELIMAR SA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz