Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmienność na GPW

0
Podziel się:

Czwartek na warszawskim parkiecie rozpoczął się od znacznych spadków za sprawą wczorajszej przeceny na giełdach amerykańskich. Indeks WIG20 zaczął dzień na poziomie 2625 punktów i ustanowił tegoroczne minima.

Zmienność na GPW

Czwartek na warszawskim parkiecie rozpoczął się od znacznych spadków za sprawą wczorajszej przeceny na giełdach amerykańskich. Indeks WIG20 zaczął dzień na poziomie 2625 punktów i ustanowił tegoroczne minima.

Po słabym otwarciu byki przystąpiły jednak do mocniejszego ataku, który sprawił, że indeks dużych spółek już przed południem znalazł się powyżej poziomu 2700 punktów.

GPW w trakcie dnia sprzyjała poprawa sytuacji na innych europejskich parkietach. Wzrost warszawskich blue chipów pociągnął za sobą cały rynek. Na niewielkim plusie w trakcie dnia utrzymywał się indeks mWIG40, natomiast najsłabiej zachowywał się indeks sWIG80, który nie mógł wyjść z porannej przeceny. Po porannym zdecydowanym ataku strony popytowej, dalsza część sesji upłynęła pod znakiem konsolidacji.

Przed sesją na Wall Street inwestorzy poznali dane dotyczące liczby nowych bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu, która spadła o 5tys. do 381tys. Był to wynik gorszy od oczekiwań analityków na poziomie 375tys. Gracze nie zareagowali na wynik publikacji i oczekiwali na początek sesji na Wall Street. Amerykańskie indeksy rozpoczęły sesję od niewielkich spadków, które pogłębiły się po publikacji indeksu Fed z Filadelfii (obrazuje kondycję gospodarczą w tym regionie). Indeks spadł w czerwcu do -17,1pkt. (prog. -10pkt.), z 15,4 pkt. z maju. Wpływ słabszych danych z USA na nasz rynek okazał się niewielki. Indeks WIG20 zyskał na zamknięciu 1,45%, o 0,03% wzrósł także indeks mWIG40. Spadkiem o 0,31% dzisiejszą sesję zakończył indeks sWIG80.

Początek czwartkowej sesji charakteryzował się dużą zmiennością, która wiąże się z jutrzejszym wygasaniem czerwcowej serii kontraktów terminowych. Wynik sesji ma niewielkie znaczenie prognostyczne. Dopiero przyszły tydzień powinien dać odpowiedź, w którym kierunku ruszą indeksy w najbliższym czasie. Dzisiejszy powrót indeksu WIG20 powyżej styczniowych minimów, należy jednak zapisać na korzyść strony popytowej, która podniosła indeks dużych spółek w trakcie dnia o prawie 90 punktów, czyli o ponad 3%.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)