Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Znamiona paniki na GPW

0
Podziel się:

Znamiona paniki pojawiły się podczas środowej sesji na warszawskim parkiecie. Pogorszające się nastroje doprowadziły do dalszej eskalacji tendencji spadkowej głównych indeksów, które znalazły się najniżej od końca stycznia w okolicach technicznych wsparć.

Na zakończenie sesji WIG stracił 1,41 procent, a WIG20 obniżył się o 1,84 procent, wszystko przy jednak niezbyt imponujących obrotach 400 milionów złotych. Już początek notowań przyniósł wraz ze słabnącą od rana polską walutą półprocentowy spadek, po nieoczekiwanych spadkach we wtorek w USA i słabym początku dnia w Europie. W miarę upływu czasu Warszawa dołączyła w rozmiarach przeceny do giełdy w Budapeszcie, zniżkując ponad dwa procent. Nieznaczną poprawę atmosfery i wzmocnienie złotego przyniosła decyzja RPP o obniżce stóp procentowych o 50 punktów bazowych i zmianie nastawienia na neutralne. Słabsze dane makro zza oceanu nie pozwoliły rynkowi w ostatniej części sesji na bardziej zdecydowanie odrobienie strat.

Ponad dwa procent straciły na wartości TPSA, PKNOrlen, PKO BP i KGHM. Niewiele mniejszy spadek zaliczyło Pekao, BPH i BRE. Kiepską passę przerwały nieoczekiwanie akcje Prokomu, zyskując na jednej ze słabszych w tym roku sesji prawie dwa procent, głównie dzięki prasowej wypowiedzi R. Krauze dotyczącej strategii spółki.

Na szerszym rynku uwagę zwrócił Elektrim, którego kurs zyskał ponad osiem procent po informacji o oddaleniu przez Sąd Arbitrażowy w Wiedniu wniosku DT o wznowienie postępowania arbitrażowego.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)