Notowania

Akcje Facebooka najtańsze w historii. Wall Street w górę

Kurs akcji największego portalu społecznościowego na świecie jest niższy o ponad 32 procent niż na debiucie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Lepsze niż się spodziewano dane z amerykańskiej gospodarki poprawiły nieco nastroje wśród inwestorów z Wall Street. *

Wszystkie indeksy za Oceanem zakończyły dzień na plusach. Najlepiej wypadł technologiczny Nasdaq. Dow Jones Industrial, który zakończył dzień nad kreską po raz pierwszy od pięciu sesji.

Zobacz jak zmieniały się indeksy za Oceanem

Pozytywnemu zachowaniu akcji sprzyjały dobre dane makro. Indeks ISM dla usług za miesiąc maj wyniósł 53,7 pkt., czyli więcej niż miesiąc wcześniej (53,5 pkt.) oraz minimalnie powyżej oczekiwań rynkowych.

Jeszcze lepiej wypadł indeks aktywności biznesowej, który wzrósł w maju do 55,6 pkt. z 54,6 pkt. w kwietniu (prognoza wskazywała na 54,7 pkt.). Odczyty powyżej 50 pkt. oznaczają wzrost w sektorze usług, który odpowiada za znaczącą większość amerykańskiej gospodarki. Na bardziej intensywne zakupy nie pozwala jednak inwestorom sytuacja w Europie, gdzie nadal nie widać końca problemów państw z grupy PIIGS.

Wśród sektorów najlepiej radziły sobie spółki finansowe, technologiczne i surowcowe. Ponad trzy procent zyskały papiery najbardziej zyskownego amerykańskiego banku – JP MorganChase.

Dalej dna nie mogą znaleźć notowania Facebooka, który zaliczył nowe minimum na poziomie 25,75 dolara za akcję. Spadały również ceny akcji sieci Starbucks, która zapowiedziała kupno sieci piekarni. Natomiast lekkie wzrosty zaliczyła spółka RIM, producent smartfonów BlackBerry, po tym jak wczoraj ustanowiła 9-letnie minimum poniżej 10 dolarów za walor.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, inwestycje, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz