Notowania

sesja na wall street
18.05.2011 06:21

Hewlett-Packard pociągnął Wall Street w dół

Inwestorów zawiodły kolejne dane z USA. Wskaźniki w drugiej części sesji zaczęły jednak piąć się w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(H-Gall/iStockphoto)

Jedna z największych na świecie firm z branży komputerowej straciła wczoraj ponad 8 procent. To skłoniło inwestorów do wyprzedaży również innych akcji. Spokojnie zachowywał się za to rynek surowców.

Wczorajsza sesja na nowojorskiej giełdzie przebiegła pod dyktando graczy sprzedających akcje. Zwłaszcza pierwsza połowa sesji przyniosła sporą wyprzedaż, po czym indeksy starały się odrobić straty. W rezultacie Dow Jones zniżkował o 0,6 procent, S&P500 prawie obronił poziom z poniedziałkowego zamknięcia, a Nasdaq zyskał symbolicznie 0,03 procent.

Największym zaskoczeniem podczas wczorajszego handlu na Wall Street była informacja koncernu Hewlett-Packard, który znacznie zweryfikował swoje prognozy finansowe. Spodziewa się, że jego sprzedaż będzie w tym roku niższa o około miliard dolarów. Powodem jest m.in. jej pogorszenie po trzęsieniu ziemi w Japonii. Tym samym kurs komputerowego koncernu zniżkował wczoraj na giełdzie o ponad 8 procent.

Pretekstem do wyprzedaży akcji okazały się również informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości. Zarówno liczba rozpoczętych budów domów, jak również liczba pozwoleń na te inwestycje okazały się gorsze od prognoz analityków, co ich zdaniem oznacza, że to jeszcze nie koniec spowolnienia gospodarczego w USA.

Po ostatnich gwałtownych spadkach spokój panował wczoraj za to na rynku surowców. Kontrakty na miedź zyskały wczoraj około 0,9 procent. Z kolei ropa straciła 0,6 procent, a złoto 0,5 procent. Kontakty na srebro taniały najmocniej - o ponad 1 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/ceny;ropy;w;usa;rosna;po;wczesniejszych;spadkach,246,0,828662.html) Ceny ropy w USA rosną po wcześniejszych spadkach Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, drożeje rano czasu europejskiego na NYMEX w Nowym Jorku o 41 centów do 99,38 USD. Wcześniej surowiec taniał o 1,10 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t78768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/amerykanie;maja;mniej;obaw;na;zakupy;akcji,116,0,828532.html) Amerykanie mają mniej obaw na zakupy akcji Poprawa nastrojów na rynku surowcowym przełożyła się na odbicie na amerykańskich giełdach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/mocne;spadki;surowcow;srebro;znow;w;dol;o;8;procent,173,0,828077.html) Mocne spadki surowców. Srebro znów w dół o 8 procent Analitycy uspokajają jednak, że to jeszcze nie początek bessy, a tylko mocna realizacja zysków.
Tagi: sesja na wall street, surowce, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz