Notowania

Inwestorzy powstrzymali się od realizacji zysków

We wtorek główny indeks na tym parkiecie osiągnął najwyższy poziom od końca lipca 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Po osiągnięciu we wtorek przez S&P500 najwyższego poziomu od końca lipca w środę indeks ten wystartował 0,4 procent pod kreską. Nie była to jednak sesja realizacji niemałych już przecież zysków z ostatnich tygodni.

Główny indeks stopniowo odrabiał straty, by ostatecznie zakończyć sesję na niemal identycznym poziomie jak poprzednio, zyskując minimalne 0,03 procent. Dow Jones spadł o 0,10 procent, a Nasdaq zyskał 0.31 procent.

Zobacz jak zmieniały się notowania indeksów w USA [

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/ )Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Z danych makro poznaliśmy dziś tygodniowe dane o wnioskach o kredyt hipoteczny. W ostatnim tygodniu indeks wzrósł o 4,5 procent, po spadku o 3,7 procent w ostatnich dwóch tygodniach 2011 roku. Pozytywne w raporcie było przede wszystkim to, że indeks wniosków na zakup domu poszedł w górę o 8,1 procent, odrabiając większą część spadków z końca zeszłego roku (-9,7 procent). Indeks refinansowań wzrósł natomiast o 3,3 procent.

Po opublikowaniu tych danych wzrosło wyraźnie zainteresowanie akcjami spółek deweloperskich. W przypadku spółki Lennar, dodatkowo pozytywny wpływ na jej kurs miał raport kwartalny. Okazało się, że zysk trzeciego największego dewelopera w kraju pokrył się z prognozami Wall Street, przy znacznie lepszych od prognoz przychodach. To na co zwracają uwagę inwestorzy to nowe zamówienia i łączny portfel zamówień. Te wielkości wzrosły odpowiednio o 20 procent i 35 procent w skali roku.

W komentarzu władze spółki podkreśliły, że są umiarkowanie optymistyczni na właśnie rozpoczęty rok i po długim _ ubijaniu _ dna na rynku nieruchomości w tym roku oczekują ożywienia. Kurs Lennar wzrósł dziś o 7.2 procent, notując 52-tygodniowy szczyt. W porównaniu z dołkiem z października, kiedy zaczęły pojawiać się wyraźniejsze sygnały poprawy na rynku nieruchomości, kurs spółki wzrósł o ponad 80 procent. Zyskiwali też rywale: DR Horton (+4.8 procent), Toll Brothers (+2 procent).

Fed w swoim raporcie o kondycji amerykańskiej gospodarki - tzw. Beżowej Księdze - zawarł wnioski już wcześniej widoczne w danych makro, że następuje stopniowa poprawa sytuacji makro, w większości regionów USA. Wzrost gospodarczy jest jednak co najwyżej umiarkowany.

Ponownie na dzisiejszej sesji wzrostami wyróżniały się banki: Citigroup (+4,4 procent), Bank of America (+3,7 procent), JP Morgan (+1,7 procent). Ten ostatni w piątek podaje wyniki kwartalne.

O prawie 2 procent spadł kurs spółki Coca-Cola po tym jak UBS obniżył rekomendację do _ neutralnie _ z _ kupuj _. Nie było natomiast większej reakcji na rekomendację _ sprzedaj _, jaką Goldman Sachs wystawił dla spółki 3M (-0,6 procent).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy [

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/ )Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, banki, giełda, fed, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz