Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

USA: Akwizycje i koniec roku powodem wzrostów

0
Podziel się:

Zbliżający się koniec roku oraz indeksy podsycane coraz to nowszymi informacjami o przejęciach powinny sprawić, że zarówno dzisiejsza sesja jak i pozostałe w tym tygodniu powinny zakończyć zyskami indeksów.

Po piątkowych wzrostach indeksów w USA w tym tygodniu możemy spodziewać się ich kontynuacji. Wszystko w imię polepszania wyników swoich portfeli przez dużych graczy na rynku.

Ubiegłotygodniowe dane makro wskazują jednak na bardziej "miękkie lądowanie" amerykańskiej gospodarki. Również zbliżający się koniec roku powinien sprzyjać wzrostom indeksów w USA.

Dzisiejszej zwyżce indeksów sprzyjają kolejne plany akwizycji. Ten rok będzie z pewnością rekordowy pod tym względem. Tym razem największa sieć kasyn na świecie - Harrah's Entertainment otrzymała propozycję kupna za 16,7 mld dolarów wspólnie od dwóch funduszy private equity: Apollo Management oraz Texas Pacific Group. Akcje Harrah's po godzinie handlu rosły o 2 proc.

Norewski koncern Statoil zapowiedział dziś, że przejmie część Norsk Hydro zajmującą się ropą i gazem naturalnym za około 30 mld dol. W ten sposób powstanie największy operator platform wiertniczych na świecie. Akcje Statoilu zyskiwały na NASDAQ 0,1 proc. ,a natomiast akcje przejmowanego Norsk Hydro aż 24 proc.

Również świat finansów ma się dziś dobrze na amerykańskich parkietach. Bank Merill Lynch zmienił rekomendację "kupuj" z "neutralnej" dla banku Citigroup, motywując to większym prawdopodobieństwem, że bankowi uda się osiągnąć plany zakładane na rok 2007. Akcje Citigroup zyskiwały po godzinie notowań 1,5 proc.

Większym zainteresowaniem cieszą się również akcje Oracle, producenta systemów informatycznych, które po sesji ujawni swoje wyniki za III kwartał. Akcje spółki zyskiwały 0,12 proc.

Zbliżający się koniec roku oraz indeksy podsycane coraz to nowszymi informacjami o przejęciach powinny sprawić, że zarówno dzisiejsza sesja jak i pozostałe w tym tygodniu powinny zakończyć zyskami indeksów.

Po godzinie handlu indeks S&P500 zyskiwał 0,21 proc., Dow Jones 0,3 proc. a NASDAQ 0,31 proc.

dziś w money
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)