Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA zagrożone niewypłacalnością?

0
Podziel się:

Między innymi takie wątpliwości znów niepokoiły wczoraj inwestorów na nowojorskiej giełdzie. Dziś czas na ważne informacje z rynku pracy.

USA zagrożone niewypłacalnością?
(PAP/EPA)

Comiesięczna informacja Departamentu Pracy USA na temat stopy bezrobocia i zmian w zatrudnieniu będzie dzisiaj najważniejszym wydarzeniem na rynkach. Inwestorzy na nowojorskiej giełdzie wstrzymywali się zatem wczoraj z decyzjami.

Nowojorskiej giełdzie nie udało się wczoraj odreagować środowych spadków, gdy indeksy poszły w dół najmocniej od sierpnia ubiegłego roku. Dow Jones i S&P500 zakończyły dzień minimalnie pod kreską, a Nasdaq symbolicznie zyskał 0,15 procent.

Chociaż Wall Street mogło wczoraj mocniej odreagować spadki, to inwestorzy znów powstrzymali się decyzjami o zakupie akcji ze względu na kolejne kiepskie informacje z gospodarki. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych okazała się nieco gorsza od prognoz. Do tego w kwietniu odnotowano spadek zamówień na dobra trwałego użytku. W końcu agencja Moodys postraszyła, że Stanom Zjednoczonym grozi krótkotrwała niewypłacalność. W tej sytuacji kolejne doniesienia o kłopotach Grecji można uznać za niewiele znaczące.

Żadna ze spółek notowanych w indeksie Dow Jones nie zdołała wczoraj zyskać więcej niż 1 procent. Najwięcej zyskały spółki Alcoa i Caterpillar. Odbicie jest jednak bardzo małe w porównaniu do środy, gdy te same koncerny straciły po około 4 procent.

Inwestorzy powstrzymywali się wczoraj od decyzji również dlatego, że dopiero dzisiaj na rynki napłyną bardzo ważne informacje z amerykańskiego rynku pracy. Poznamy świeże dane o zmianach w zatrudnieniu i aktualną stopę bezrobocia. Inwestorzy obawiają się, że dane będą fatalne, bo bardzo słabo wypadły podawane wcześniej w tym tygodniu informacje z rynku pracy, m.in. raport ADP czy wczorajsza liczba nowych bezrobotnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t78768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/inwestorzy;w;usa;przejeli;sie;zadluzeniem,221,0,830685.html) Inwestorzy w USA przejęli się zadłużeniem Długi osiągnęły dozwolony ustawowo poziom. Spadki na Wall Street.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;osiagnely;dozwolony;ustawowo;pulap;zadluzenia,149,0,830613.html) USA osiągnęły dozwolony ustawowo pułap zadłużenia Oznacza to, że nie mogą zaciągać więcej długów. Rząd podjął nadzwyczajne środki, aby spłacać swoje bieżące należności.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)