Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: Inwestorzy ruszyli do kupowania akcji

0
Podziel się:

Dzięki dobrym wiadomościom z gospodarki główne indeksy zyskały po około 2 procent.

Wall Street: Inwestorzy ruszyli do kupowania akcji
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Obniżka stóp procentowych w Japonii, rosnące prawdopodobieństwo kolejnego _ dodrukowywania dolarów _ i lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego sektora usługowego spowodowały, że główne indeksy Wall Street zakończyły wczorajszą sesję w okolicach 2 procent powyżej poniedziałkowych kursów zamknięcia.

Tym samym _ zatarte _ zostało nie najlepsze wrażenie po pierwszej w tym tygodniu sesji, kiedy uległy one około 1-proc. przecenie. Najlepiej wypadł wczoraj technologiczny Nasdaq, który zyskał niemal 2,4 procent. S&P500 i Dow Jones Industrial Average umocniły się natomiast o odpowiednio 2,1 i 1,8 procent.

Po niespodziewanym obniżeniu _ do zera _ przez Bank Japonii stóp procentowych i co za tym idzie znacznym wzroście prawdopodobieństwa dalszego poluzowywania przez Fed polityki monetarnej w USA wszystkie indeksy wystartowały na niemal 1-proc. plusach.

Nastroje panujące wśród inwestorów jeszcze się poprawiły, kiedy okazało się, że lepsze od oczekiwań dane napłynęły z sektora usługowego. Wskaźnik obrazujący poziom aktywności gospodarczej w amerykańskich usługach wzrósł (we wrześniu) z 51,5 do 53,2 punktów, choć analitycy oczekiwali, że sięgnie jedynie 52 punktów. Kupujący dominowali już do zakończenia notowań, a wszystkie indeksy finiszowały w okolicach swoich dziennych maksimów.

Bardzo dobrze wczoraj radziły sobie banki. Po tym jak JP Morgan stwierdził, że mają one duże szanse na pobicie prognoz analityków dotyczących zysku w trzecim kwartale tego roku akcje Bank of America wzrosły o 3,1 procent. Odpowiednio o 2,5 i 1,8 procent podrożały papiery Citigroup i JP Morgan.

W gronie liderów DJIA znalazł się także Chevron. Akcje drugiej pod względem wielkości spółki paliwowej w USA wzrosły o prawie 2,6 proc. po tym jak jej zarząd zadeklarował, że będzie w tym kwartale, w ramach wcześniej zapowiedzianego programu, skupował własne akcje.

Ponad 5 proc. podrożały natomiast akcje Electronic Arts. Drugi pod względem wielkości wydawca gier video poinformował wczoraj, że od 2. października sprzedał w Europie i Ameryce Północnej już 2,6 miliona egzemplarzy najnowszej gry - FIFA11.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)