Notowania

giełda
21.06.2011 06:00

Wall Street nie przestraszyła się kryzysu w Grecji

Europejskie problemy z długiem greckim nie przeszkodziły trzeciej sesji wzrostów na amerykańskich giełdach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

To już trzecia wzrostowa sesja z rzędu na amerykańskiej giełdzie, co stanowi najdłużej trwający rajd od niemal miesiąca. Inwestorzy w USA zdają się nie przejmować problemami strefy euro.

S&P500 zyskał 0,54 proc., Dow Jones urósł z kolei technologiczny NASDAQ zakończył dzień na poziomie 0,5 procenta wyższym niż w piątek.

Indeks S&P500 rozpoczął sesję na niewielkich minusach jednak już na samym początku byki pokazały siłę. Po osiągnięciu blisko 0,5-procentowego wzrostu wartość indeksu się ustabilizowała.

Ultimatum dla Greków nie wywarło większego wrażenia na Amerykanach. Dzisiaj ministrowie finansów Unii Europejski powiedzieli, że przekażą kolejną transzę pomocy wartej 12 miliardów euro pod warunkiem, że do 3 lipca uda się rządowi greckiego wprowadzić zapowiadany plan oszczędnościowy.

Najbardziej zyskującym blue chipem z amerykańskiej giełdy był producent maszyn i pojazdów Caterpillar, który zyskał 2,32 procenta. Z koeli liderem spadków był bank inwestycyjny JP Morgan spadający 0,78 procenta.

Najpierw cięcia. Potem pomoc. UE stawia Atenom warunki (Euronews, ang.):

Dzisiaj nie było żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogliby wykorzystać gracze do podjęcia decyzji inwestycyjnych.

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz